690 680 960

Jutro duże utrudnienia na trasie do Warszawy. Protestujący mieszkańcy zablokują drogę

Podróżujący jutro drogą krajową nr 17 muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Na piątek zaplanowano protest w rejonie Otwocka.

Piątek jest dniem, kiedy tysiące pracujących w Warszawie mieszkańców naszego regionu, wraca do swoich domów. Tymczasem właśnie na popołudnie zaplanowany został protest, w trakcie którego droga krajowa nr 17 zostanie na trzy godziny zablokowana. W ten sposób swój sprzeciw wobec planów rozbudowy składowiska i sortowni śmieci wyrażą mieszkańcy Otwocka i okolic.

Protestujący domagają się całkowitego zamknięcia składowiska śmieci w Otwocku a także sortowni odpadów w Woli Duckiej. Obawiają się, że okolica stanie się zagłębiem śmieciowym. Już teraz narzekają na nieprzyjemne zapachy pochodzące ze składowiska śmieci, jak też uciążliwy hałas z sortowni. Będzie to już kolejny protest w tej sprawie, wcześniejsze odbywały się jednak na terenie miasta.

Piątkowa blokada rozpocznie się o 17:00 i potrwa trzy godziny. Mieszkańcy z transparentami „Otwock uzdrowiskiem, a nie wysypiskiem” pojawią się na dwóch przejściach w Woli Duckiej. Będzie to 14 i 16 kilometr drogi krajowej nr 17. Należy spodziewać się bardzo dużych utrudnień w ruchu.

2016-09-22 14:40:09
(fot. ilustr. lublin112.pl)

16 komentarzy

  1. Boże, ludzie co wy gadacie ? Czy ktoś z was tam był ? Ja ostatnio przejeżdżałam 2 razy i na stacji benzynowej nie da się nawet samochodu zatankować. Chyba nikt z was nie chciał by wąchać codziennie takich smrodów.

    • Może i by nie chciał, ale co ma piernik do wiatraka? Niech uderzają ze swoimi protestami w osoby decyzyjne, a nie kierowców.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…