Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jeżeli oddasz krew, odbierzesz mrożoną kawę za 1 zł. RCKiK z nowym lokalnym parterem

Od 21 sierpnia do 25 września 2020 r. na honorowych krwiodawców, którzy oddadzą krew lub jej składniki w siedzibie RCKiK przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8, czeka niespodzianka – voucher na karmelową kawę z lodami i bitą śmietaną za 1 zł. Bon będzie można zrealizować u partnera akcji – kawiarni Szwedzki Stół.

Nagrodzonych zostanie 20 pierwszych osób, które w każdy piątek podczas trwania akcji podzielą się krwią. To już kolejny lokalny partner współpracujący z RCKiK, który zaangażował się w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa.

Z promocyjnego kuponu będzie można skorzystać w Szwedzkim Stole, który znajduje się w centrum handlowym SKENDE (Al. Spółdzielczości Pracy 88, wejście od pumptracka). To miejsce, które jest jednocześnie kawiarnią i studiem kulinarnym, gdzie można wypić kawę lub zorganizować własną imprezę. Do tej pory odbywały się tu także bezpłatne warsztaty gotowania dla dzieci i dorosłych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obecnie ze względu na sytuację pandemiczną, lekcje kulinarne odbywają się online w każdy czwartek o 18:00 na oficjalnym profilu Szwedzkiego Stołu.

– Szwedzki Stół to już nasz kolejny partner, który zaangażował się w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. Cieszymy się, że lokalne firmy tak chętnie włączają się we współpracę z nami, zwłaszcza teraz, kiedy potrzebujemy krwi i każda inicjatywa promująca krwiodawstwo jest dla nas bardzo ważna – mówi Paweł Filip, kierownik Działu Promocji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w
Lublinie.

RCKiK w Lublinie przykłada dużą wagę do współpracy z firmami i instytucjami z najbliższego otoczenia. Do tej pory udało się przeprowadzić podobne akcje z Bosko Lody Produkcji Własnej, OSM Krasnystaw, Virtual Quest Lublin, Cukier Lukier Lublin, Paintball City Lublin oraz W Chlebaku Bistro . RCKiK w Lublinie wspierają także kluby sportowe m.in. MKS Perła Lublin, Speed Car Motor Lublin, a także Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Jednocześnie centrum krwiodawstwa przypomina, że bardzo chętnie nawiąże współpracę z kolejnymi lokalnymi podmiotami. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do grona partnerów, promujących krwiodawstwo na Lubelszczyźnie, wystarczy napisać maila na adres: [email protected].

(fot. nadesłane)

8 komentarzy

 1. No i brawo! Każda akcja promująca krwiodawstwo zasługuje na uznanie!

 2. A później opchną do Biomedu za symboliczne 100PLN.

  • ministerstwo zdrowia rozwala kase na lewo i prawo ale za krew nie chce placic.ludzie,obudzcie sie.za darmo czy za zeta to niech nadstawia d… do kopniaka.czaje ze ktos z rodziny potrzebuje ale czy wiesz szanowny krwiodawco gdzie pojdzie Twoja krew?prawie kazdy placi skladke zdrowotna wiec kasa jest-jak widac najlatwiej wydaje sie cudze.

 3. A czemu znowu w piatek lub na tygodniu a jak niektórzy nie mogą tylko w sobote jadą honorowo to są gorsi to już niepierwszy taki przykład pozdrawiam …innych.

  • a Twoją motywacja jako honorowego dawcy krwi jest mrożona kawa? Jak tak to wiesz.. Też oddaje i w nosie mam tego typu „akcje”. Jak dla mnie to słabe. Kawa albo dla wszystkich, albo dla nikogo. No chyba że w piątek dlatego, że mniej dawców jest tego dnia. Ale tak czy tak to jest słabe.

 4. Mają dobrych speców w marketingu – taka reklamę za 20 kaw dziennie,…
  No i wiadomo, że nikt tam nie pojedzie tylko na kawę.

 5. jednak 1zł a krew gratis oddana to dziada róbcie z kogoś innego a kawę w d…e wsadźcie he he he dobre drobne dranie

 6. Skende… Ikea…., dziękuję nie skorzystam. Krew oddam ale od tych co dyskryminują ludzi że względu na religię nic nie chce.

Z kraju

Sport