Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jeżdżą po całym regionie i zachęcają mieszkańców do dbania o własne bezpieczeństwo. Dziś byli w Lubartowie (zdjęcia)

Na rynku, przed sklepami, na proteście rolników a także w wielu innych miejscach można było otrzymać w Lubartowie opaski odblaskowe. To kolejne działania w ramach akcji Bezpieczne Lubelskie.

Trwa akcja Bezpieczne Lubelskie, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi głównie o przypomnienie i uświadomienie mieszkańcom, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Osoby poruszające się pieszo po zmierzchu często bowiem są niewidoczni dla kierowców. Zwłaszcza, kiedy mają na sobie ubrania w ciemnym kolorze.

Warto też pamiętać, że posiadanie odblasków jest obowiązkowe dla osób, które poruszają się pieszo drogami poza obszarem zabudowanym. Nawet niewielki element odblaskowy może uratować życie, ponieważ sprawia, że jesteśmy widoczni dla kierowców z większej odległości. To daje im wystarczająco dużo czasu na zwolnienie i bezpieczne omijanie pieszego.

Ta wspólna inicjatywa lubelskich WORD’ów, Wojewódzkiej Rady BRD oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odbyła się już m.in. w Dzierzkowicach, Gałęzowie, Niedrzwicy Dużej, Józefowie nad Wisłą, Puławach, Bychawie, Kraśniku, Lublinie, Żabiej Woli, Strzyżewicach czy też Wilczopolu Kolonii. Teraz przyszedł czas na Lubartów.

Starosta Tomasz Marzęda i dyrektor lubelskiego WORD-u Renata Bielecka rozdawali odblaski mieszkańcom, odwiedzili również miejsce, gdzie odbywa się protest rolników. Strajkujący również zostali zaopatrzeni w opaski i kamizelki odblaskowe. Działania będą kontynuowane w kolejnych miejscowościach województwa lubelskiego.

8 komentarzy

 1. Kolejne pieniądze wsadzone psu pod ogon w akcji przynoszącej ziobro efektów.

 2. Opasli odblaskowe nie ochronią przed wilkami i niedźwiedziami

 3. To jak dostałem od nich odblask to już mogę chodzić i blokować S19 czy S17 ?

 4. koniecznie powinni dodawać odblaski wieczorem degustatorom napojów z prundem.

 5. O to nie ta słynna pijaczka narkomanka z Lubartowa pod biedronka

 6. PiSówka próbuje agitować przed wyborami samorządowymi.

 7. Zaznaczam że odblaski nie pomagają tak samo jak trójkąty ostrzegawcze z samochodu bo jeśli założemy na rękę odblaski to żeby zobaczył nas kierowca z 100 metrów nie zobaczy bo nie spełniają one standardy unii europejskiej.
  Przykład trójkąta ostrzegawczy ustawiasz za samochodem około 10 metrów a samochód za tobą jedzie koło 80 km/h to żeby cię zauważyć dopiero przy 30 metrów będzie widział.
  I po tobie jest niestety.

Dodaj komentarz

Z kraju