Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jezdnia nagle zaczęła się zapadać, powstała głęboka dziura. Odsłonione zostały podziemia (foto)

Wyłączony z ruchu został odcinek ul. Narutowicza w Hrubieszowie. To po tym, jak nagle zapadła się jezdnia. Teren został zabezpieczony.

W poniedziałek w godzinach rannych jezdnia na ul. Narutowicza w Hrubieszowie zaczęła pękać. Po pewnym czasie spękań nawierzchni było coraz więcej, zaś ok. 13 zapadła się ona całkowicie. Powstało w ten sposób zapadlisko mające kilka metrów głębokości.

Zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania z ul. Kościelną. Natychmiast ruch został wstrzymany, na miejscu pojawili się policjanci oraz miejskie służby. Odcinek ul. Narutowicza został wyłączony z ruchu pojazdów.

Obecnie trwa ustalanie, co było przyczyną powstania zapadliska. Jak jednak wskazuje miejscowy regionalista i badacz historii miasta Łukasz Krawczyk, zdarzenie przypomina o tym, iż pod miastem znajdują się podziemia.

W tym przypadku najprawdopodobniej wyciek z nieszczelnej sieci kanalizacyjnej doprowadził do tąpnięcia części korytarza, który był już bardzo osłabiony po częściowym zawaleniu pod sąsiadującymi lokalami. W powstałej dziurze w ziemi widać nawet drewniane dylowanie starego traktu, który znajduje się ok. metr poniżej obecnej nawierzchni.

(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Japończycy taką dziurę załatwiali w 48 godzin. Hrubieszowiacy pokażcie żeście nie gorsi.

Dodaj komentarz

Z kraju