Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Jest pomysł na kolejnego koziołka. Tym razem żużlowca, do tego w naturalnej wielkości

Od blisko dwóch lat w przestrzeni Lublina pojawiają się kolejne koziołki. W ten sposób ma powstać wyjątkowy szlak. Tym razem powstać ma wyjątkowa rzeźba, gdyż znacznie większa od pozostałych.

W styczniu 2022 roku w przestrzeni Lublina pojawiła się pierwsza figurka Koziołka. Z inicjatywy Fundacji Lubelskie Koziołki na schodach lubelskiego Ratusza stanął Onufry. W ten sposób zaczęto tworzyć szlak, który ma podnieść atrakcyjność naszego regionu, jak też zachęcić do zainteresowania się historią Lublina. Każdy Koziołek posiada bowiem kod QR odsyłający do często mało znanych ciekawostek związanych z miejscem, w którym się znajduje. Oczywiście również same figurki są dostosowane do lokalizacji, w których się znajdują.

Z biegiem czasu do Onufrego dołączyły kolejne koziołki: Kazik, LuCeK, Staś, Vetek, Światłowid oraz Szarytka Marianna. Część z nich sfinansowały firmy, obok których się znajdują. Niedawno pojawił się pomysł na kolejną figurkę. Choć w tym przypadku, właściwszym określeniem byłoby figurę. Mianowicie mowa o inicjatywie, która ma ożywić serca kibiców żużla oraz mieszkańców. Projekt zakłada bowiem stworzenie rzeźby koziołka na motorze o imponującej naturalnej skali 1:1, która będzie dumnie górować przy stadionie żużlowym na Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.

– Przez lata żużel stał się nieodłączną częścią życia Lublina. Dzięki tej dyscyplinie sportowej, wielu ludzi znalazło wspólną pasję, a stadion żużlowy stał się miejscem, gdzie emocje splatają się z radością i duchem wspólnoty. Nasza rzeźba będzie wyrazem wdzięczności dla tych, którzy przez lata oddawali serce żużlowi i przyczynili się do jego rozwoju w naszym mieście. Ten unikalny pomysł powstał z miłości do żużla i pragnienia upamiętnienia tego sportu, który tak mocno wpisał się w historię miasta – wskazują przedstawiciele Fundacji Lubelskie Koziołki.

Tym razem koziołka, a dokładnie materiały, wykonanie i montaż rzeźby, postanowiono sfinansować w formie zrzutki, aby każdy chętny kibic żużla mógł się do projektu dołożyć. Koziołek na motorze będzie ma być bowiem nie tylko hołdem dla żużlowych bohaterów, ale również symbolem siły, pasji i determinacji, które cechują zarówno zawodników, jak i samych kibiców. Rzeźba ma być także wizytówką żużla w Lublinie, jak również miejscem, gdzie każdy będzie mógł się zatrzymać, zrobić sobie zdjęcie i jednocześnie oddać hołd żużlowi. Środki zbierane są na portalu zrzutka.pl.

44 komentarze

  1. władza zmieni zarządy spółek SP i się skończy sponsoring. Znowu będziemy wspominać piękne czasy …

  2. Świetny pomysł. Szkoda tylko, że ma być wielki. Uroda ich także w małym formacie.

Dodaj komentarz