Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest kolejne nagranie zderzenia pojazdów na al. Kraśnickiej w Lublinie (wideo)

Policjanci opublikowali nagranie, na którym widać, jak doszło do zderzenia dwóch pojazdów na al. Kraśnickiej w Lublinie. Mundurowi prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające i prawdopodobnie będą kierować wniosek do sądu.

W minioną sobotę około godziny 12:50 na skrzyżowaniu alei Kraśnickiej z ulicą Roztocze w Lublinie doszło do zderzenia dwóch pojazdów – citroena oraz volkswagena. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Kolizja została zarejestrowana przez kamerę Wydziału Zarządzenia Ruchem Drogowym i Mobilnością. Na nagraniu widać jak kierujący samochodem marki Citroen z dużą prędkością wjeżdża na skrzyżowanie i doprowadza do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem. Na szczęście nikt w wyniku tego groźnie wyglądającego zdarzenia nie ucierpiał – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci ustalili wstępnie, że 31-latek siedzący za kierownicą citroena zlekceważył czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie. Mundurowi w tej sprawie prowadzą czynności wyjaśniające, po których prawdopodobnie będą kierować wniosek do sądu.

Jest kolejne nagranie zderzenia pojazdów na al. Kraśnickiej w Lublinie (wideo)

(fot. wideo Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. trzeba mieć oczy dookoła głowy, nawet, jak się jedzie na zielonym i na pierwszeństwie
  często jestem na Rzemieślniczej w rybkowym i faktycznie, wyjazd w prawo i prosto jest jednym pasem i zielona strzałka i czerwone prosto i dla niektórych to już zbyt skomplikowane, jak baran za stadem wyjechał a tu zonk…

 2. ale nie czaje,w jakim celu wniosek do sadu?kazda taka kolizja w miescie jakich jest dziennnie kilka konczy sie w sadzie?

  • Czyli wg ciebie każda kolizja to wjazd na czerwonym świetle na pełnym bucie i późniejsze piruety na jezdni i chodniku?

  • Możliwe, że nie poczuwał się do winy, stąd sprawa w sądzie.

  • Za samą kolizje i czerwone światło nie nazbiera punktów na odebranie prawka, a Policja (słusznie) zapewne uważa, że trzeba mu odebrać uprawnienia

 3. NO i co miasto na to???!!!! A no pewnie nic. Bo kierujący nie dostosował prędkości bla, bla, bla… I że to barana itd. Takie gadanie nie uratuje czyjegoś życia !!!! Widać na nagraniu jak po chodniku spaceruje rodzina z dzieckiem!!!!
  JAkby auto wpadło na chodnik to było by po nich. W tak newragiczych miejscach powinny stać specjalne, estetyczne bariery które będą chronić pieszych w okolicy skrzyżowań. W pierwszej kolejności tam gdzie jest największy ruch oraz w okolicy przystanków. To powinny być tak mocne konstrukcje żeby zatrzymały taki pojazd. A jak nie no to sorry, to infrastruktura powinna ograniczać takie sytuacje!!! Bo właśnie akurat się trafi tak, że ktoś będzie chciał przelecieć sobie na czerwonym Tak powinno być w całej Polsce.
  Dodatkowo gratuluję panu radnemu któy zgłosił wniosek aby podnieść limit prędkości na ul. Wojtasa i jej przedłużeniu. Brawo!!!!

  • Coś w rodzaju zapory przeciwczołgowej masz na myśli? I na czerwonym ostrokół powinien się podnosić.

  • Kierowca: Wczoraj jechałem tędy i tych domów jeszcze nie było.
   Milicjant z drogówki: A gdyby tu staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wtedy wy byście tę staruszkę przejechali, a to być może wasza matka!
   Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu.
   Milicjant (do centrali): Halo, Brzoza, halo, Brzoza, źle cię słyszę. Powiedział, że matka siedzi z tyłu! Że matka siedzi z tyłu!!!
   Oficer I: Przede wszystkim nie panikujcie.
   Oficer II: To nam wskazuje na to, że po pierwsze, życie stawia przed nami ciągle coś nowego. Po drugie, musimy mieć różne warianty. I dlatego proponuję wariant następujący: A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości…
   Milicjant (brnie przez krzaki i przepowiada sobie kwestię): A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie? Więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!
   Bariery to ty masz w musku.

   • Prześledź sobie stop ham na yt lub inne filmiki gdy auta wpada na chodnik i potrąca pieszych. Tak powinna tam być bariera, barierki. To nie musi być mur. Ale jakiś rodzaj przeszkody który uratuje życie ludzi.
    Bo takich wypadków jest bardzo dużo. Przykład lawety która wpadła w pieszych albo chłopczyka który czekał z tatą na zielone światło. Lub przykład z przed kilku lat na tysiąclecia gdzie rozpędzone auto zmiotło pieszego z chodnika i oderwało mu nogę.
    Bardzo mi przykro, że niektórzy mają takie podejście do bezpieczeństwa. Ale miasto powinno mieć taką infrastrukturę która zabezpieczy tych najsłabiej chronionych w takich sytuacjach.
    Przykro mi również, że zamiast szukać rozwiązań, podjąć merytoryczną dyskusję swoim komentarzem nic merytorycznego pan nie wnosi.

    • Może już nie wysilał swojego „umysłu”.
     Jako argument podajesz przykłady, w których piesi stali przed przejściem dla pieszych lub znajdowali się już na przejściu.
     To niby gdzie chcesz te barierki stawiać???

  • po to zeby mu prawko zabrali na 10 lat chociaż jak cybwal slepy jest to niech nie jeździ po dredach, dobrze ze kogos nie było na przejściu dla pieszych !

 4. Gdyby deczko wolniej jechał , prwdopodobne źe byłby stan stabilny a sprawa umorzona , miał więcej szczęścia i powinien grać w gry losowe

 5. nie wiem, np latarnie są tak stawiane że jak auto w nią uderzy to się nie złamie.
  Ale powinno to może też działać na patencie p Łągiewki . No i powinno to być również w miarę estetyczne żeby nie szpeciło miasta.

 6. Z tej kamery sprawa wygląda trochę inaczej. Z auta lepiej pokazywało całą sytuację.

Wiadomości z info112