690 680 960

Jest data drugiego Marszu Równości w Lublinie. Ma przejść pod hasłem „Wielka Promocja Homoseksualizmu” (wideo)

Organizatorzy poinformowali dzisiaj o dacie drugiego Marszu Równości w Lublinie. Wydarzenie ma odbyć się 28 września pod hasłem „Wielka Promocja Homoseksualizmu”.

Znana jest już data drugiego Marszu Równości w Lublinie. Organizatorzy podali dziś, że wydarzenie odbędzie się 28 września. Marsz przejdzie pod hasłem „Wielka Promocja Homoseksualizmu”. Jak informują organizatorzy hasło na banerze, który będzie szedł na czele, rozgrzeje wszystkich do czerwoności.

– Czas skończyć ze smutną atmosferą, którą wprowadziła w Polsce psychoprawica i psychotvp szczując na osoby LGBT. Dlatego postanowiliśmy grać retoryką tej szczujni, aby pokazać absurdalność homofobów. Promocja homoseksualizmu to dla nas promocja praw człowieka. Prawa do adopcji, małżeństwa, rozliczania podatkowego z partnerem lub partnerką, czy uregulowania kwestii dziedziczenia. Obecnie w Polsce jesteśmy traktowani nierówno, dlatego dumnie wychodzimy na ulice Lublina raz do roku, aby się afiszować i obnosić, bo tylko wtedy możemy bezpiecznie złapać ukochaną lub ukochanego za rękę! Bycie LGBT+ jest OK! – czytamy na Facebooku lubelskiego Marszu Równości.

Zgłoszona do Urzędu Miasta trasa tegorocznego przemarszu jest o wiele dłuższa niż rok temu i liczy prawie 4 km. Uczestnicy chcą przejść z Placu Zamkowego ulicami: al. Solidarności, ul. Podzamcze, ul. Unicką, ul. Obywatelską, ul. Jaczewskiego, ul. Prusa, ul. Dolną 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Krakowskie Przedmieście i Al. Racławickimi, a marsz miałby się zakończyć na Placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

W chwili obecnej miasto analizuje zgłoszenie wydarzenia. Prezydent miasta może zakazać zgromadzenia, organizatorzy będą mogli wówczas zaskarżyć taką decyzję do sądu.

(fot. lublin112.pl, grafika Marsz Równości w Lublinie)

67 komentarzy

 1. I znowu zdemolują miasto, bo przecież ich przecisnicy nie odpuszczą. Powinni zmienić nazwe na „Wielka promocja zadymy miejskiej”, po co ukrywać przed ludźmi prawde przed tym co tam się będzie działo, tym bardziej, że przecież są tacy szczerzy i wylewni.

 2. Nie kupą, mości panowie, a jajkami!

 3. Jan Białopiotrowicz

  „Z partnerem lub partnerką” – czy to nie jest przypadkiem genderfluidofobia? Dla was, moi drodzy, reprezentacyjny jest pan regularnie paradujący z biustonoszem na głowie, więc zdecydowanie wolę naszą „smutną atmosferę” i stosowanie bielizny zgodnie z jej przeznaczeniem.

 4. Po co to komu. Czy normalni mają urządzać marsze promujące normalność ? Nie zaglądam nikomu pod kołdrę. Nie mam nic przeciwko równości płci czy jak tam chcecie to nazywać – ale nie akceptuję obnoszenia się z tym. Blokowania miasta, szkód które powstaną a za które nikt nie wypłaci odszkodowania. A może organizatorzy podpiszą zobowiązanie, że pokryją wszelkie szkody które powstaną w trakcie tego przemarszu i jak nie trudno odgadnąć spotkań z przeciwnikami ?

 5. Jakim prawem marsze LGBT są ochraniane przez władze państwowe (policję). To organizatorzy „masówek” są zobowiązani do zapewnienia ochrony i porządku. Dlaczego my, jako podatnicy mamy pokrywać koszty pseudo organizacji rzekomo broniących praw człowieka, krzyczących o tolerancji i szacunku, nie licząc się z godnością większości i plugawią nasze wartości moralne i chrześcijańskie.

  • Marsz organizowany jest przez nowoczesną emanację nazistów – czytaj: narodowych socjalistów. Jak wiadomo, socjalistyczny [i narodowy, ale chodzi o „naród wybrany” ;-)] jest obecny rząd. A mocne umocowanie, częściowo w narodowym socjalizmie pana z wąsikiem a częściowo w super-komunizmie Spinellego, ma Rada Komisarzy Robotniczo-Chłopskich z BruSSels. System się domyka, kiepski malarz odnosi sukces zza grobu.

  • marsze narodowców?

 6. Od zawsze twierdzę, że nic mi do tego kto z kim się zadaje i w jaki sposób. Nie mnie to osądzać. Rozumiem, ze para/grupa ludzi jednej płci wspólnie gromadzi choćby majątek czy tworzy jakąś wspólnotę i chciałaby choćby prawa do dziedziczenia po sobie. Ale pomiędzy „dążenie do równych praw” a „wielka promocja”” jest przepaść której nie da się nie zauważyć. Marsz pod takim hasłem nie powinien dojść nigdy do skutku, bo razi nawet osoby o mocno umiarkowanych poglądach. I chyba właśnie o to organizatorom chodzi.

 7. nie ma nietolerancji no to trzeba ją zrobić żeby było po co robić te marsze, prosta sprawa. swoją drogą co myślą prawdziwi kulturalni normalni homoseksualiści, ludzie o innej płci fizycznej a innej psychicznej? nie sądzę, żeby ktoś z nich miał ochotę robić z siebie pośmiewisko na ulicy… w ogóle to ostatnio same marsze, wyganiają ludzi na ulice… kiedyś tego nie było… to znaczy było ale dawniej dawniej… czyżbyśmy się cofali w rozwoju? czy ludzie na prawdę mają w ogóle czas na chodzenie po ulicach na marszach? jest tyle rzeczy do zrobienia? a nawet książkę przeczytać… raz byłem na ulicy jak umarł JPII i było ogólne zebranie ludzi w centrum i przejście na stadion lublinianki, który pękał w szwach… to było coś w czym warto było uczestniczyć, ale jakieś pochody zmanipulowanych ludzi? kiedy to się skończy? jakie to jest poniżające dla tych ludzi, jak smutno widzieć jak ludzkość się cofa

 8. POLSKA BEZ LBGT !!! BĘDZIE SIĘ DZIAŁO

 9. cholery a ci obrońcy życia poczętego po cholerę lezą,babcie to wiele maja za uszami a dziś dzieci z gwałtu każą rodzić

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej