Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jego styl jazdy wskazywał, że jest nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile

W czwartek radzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego volkswagenem. 38-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co więcej, posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po południu radzyńscy policjanci na jednej z dróg powiatu zauważyli mężczyznę kierującego pojazdem marki Volkswagen, mającego trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

Jak się okazało, kierującym golfem 38-letni mieszkaniec gminy Drelów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 38-latek w takim stanie przewoził trzeźwego pasażera, który posiadał uprawnienia do kierowania.

Wkrótce 38-latek stanie przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

18 komentarzy

 1. Nie dostrzegam na jezdni narysowanego przekreślonego kieliszka. Wobec tego, skąd ten uczestnik ruchu ma wiedzieć, czy można kierować po pijaku?

  • Słuchaczka radia Marysieńka

   W pewnym stadium upojenia alkoholowego jedni widzą białe myszki, inni czarne koty (jak pewien znany adwokat), to ten znaku przekreślonego kieliszka też by nie zauważył… a o dożywotnim zakazie, po wódeczce łatwo zapomnieć.

   • Ale on miał tablice, OC, dwie działające żarówki i nawet 10- bliski był zapisania się na kurs Prawa Jazdy. Ale nie starczyło mu kasy, bo tą, którą dostał/ukradł – od razu przechlał.

 2. Babcia emerytka

  „…miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, co więcej, posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów” – widzicie jak w Polsce przestrzega się i egzekwuje sądowe zakazy ???
  Mój znajomy mieszkający na stałe w Szkocji, po rodzinnej kłótni, został eksmitowany ze wspólnego mieszkania i dostał zakaz zbliżania się do niego na bliżej niż 100 metrów… kiedy następnego dnia zabrał swój samochód z ulicy z przed budynku w którym 12 lat mieszkał, został aresztowany za złamanie zakazu zbliżanie się i odsiedział miesiąc w areszcie. A co zapłacił to zapłacił…

 3. To i tak niemieli co mu zabrac???

  • Jak nie mieli mu co zabrać, to posadzić go na czas dowolny za kratki, niechby czynnie odpracował to czego „nie mieli mu co zabrać”.

   • Nie brak prawa jazdy jest problemem, lecz zakaz kierowania. Nie da się zabrać zakazu.

 4. Niezłe festyny były kiedyś w Drelowie

 5. I pasażer powinien dostać karę za pozwolenie pijakowi wsiąść za kierownicę.

 6. Typowy kowidianin.

  • Przepisy ma w poważaniu, więc prędzej bym go do antykowidowych płaskoziemców zaliczył.

   • To jest jakiś przepis, który mówi o tym, żeby się szczepić czymś co nie jest lekiem?

   • bezprawie i niesprawiedliwość

    Jak do tej pory to dla kowidian były nielegalne przepisy.

 7. Wieś tańczy i śpiewa uurrraaa….uhaha….deptanego…uhahaha…Borys polewoj.

  • Standard w Lublinie. Odpady przed drzwiami na klatce. Auta zaparkowane na skos. Na chodniku

 8. Sprzedam Wapno

  Wyznawał zasadę..naje***ny ..to do domu i do domu jechał?..co się czepiają?

 9. bo kiedy do PGR’u jechało się rowerem a resztę spraw załatwiło się PKS’em a teraz do roboty trza jechać dziesiątki kilometrów , to niby jak oni mają jeździć?

Z kraju