690 680 960

Jedziesz w podróż pociągiem? Na dworcu czeka na Ciebie książka

Na Dworcu Głównym PKP w Lublinie czeka na pasażerów specjalny regał z książkami. Można sobie tytuł pożyczyć i oddać w innym miejscu.

W poczekalni dworca PKP w Lublinie utworzono półkę z książkami, które można będzie zabierać w drogę, a po przeczytaniu zostawić na podobnych półkach na innych dworcach, w pociągach, kawiarniach czy też kinach. Cała akcja odbywa się na coraz bardziej popularnym bookcrossingu , czyli darmowym wypożyczaniu książki, a po jej przeczytaniu pozostawianiu jej dla kolejnych czytelników. Na półce znajdzie się literatura klasyczna i młodzieżowa, powieści sensacyjne i poezja. Łącznie jest około 70 tytułów lecz książki będą systematycznie uzupełniane.

Nie jest to nowa akcja, gdyż już w sierpniu regały z książkami stanęły w na siedmiu dużych dworcach w całym kraju. Idea przyjęła się wśród pasażerów, dlatego też kolejne dworce w kraju są uzupełniane o księgozbiór. Wśród książek każdy z podróżnych powinien znaleźć coś dla siebie, są powieści romantyczne, sensacyjne i biograficzne, thrillery, kryminały, a także poezja.. Akcję uruchomiło PKP we współpracy z Bookcrossing.pl, zaś w Lublinie powstała ona dzięki PKP i Akademickiemu Radiu Centrum. Głównym jej celem jest popularyzacja książki i czytelnictwa.

Jak wyjaśniają organizatorzy mile widziane będzie także „podrzucanie” własnych książek na półki bookcrossingowe i do pociągów. Będą one służyć kolejnym pasażerom, i uatrakcyjnią ofertę tytułową.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2013-12-22 19:35:00

Jeden komentarz

  1. Anna Dorota Baran

    to super iniziatywa,tym bardziej ze nie wielu dzisiaj moze sobie na zakup ksiazki pozwolic.
    uwazam,ze pomysl bardzo trafiony.

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas