690 680 960

Jedni chcieli przemycić papierosy w skrzyniach biegów. Drudzy próbowali wwieźć farmaceutyki (zdjęcia)

W bagażach i pojazdach podróżnych, którzy przekraczali granicę w Terespolu, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli spore ilości farmaceutyków i papierosów. Wkrótce uczestników przemytu czeka odpowiedzialność karna.

Obywatel Białorusi próbował nielegalnie wwieźć do Polski 1000 tabletek leku wykorzystywanego m.in. w leczeniu schorzeń neurologicznych. Tłumaczył, że to na własny użytek. Jego krajan przemycał z kolei 60 ampułek hormonu wzrostu. Nielegalny towar ukrył pod siedzeniami pojazdu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zajęli specyfiki, a przeciwko mężczyznom – w związku z podjętymi przez nich próbami przemytu – wszczęli postępowania karne skarbowe. Dodatkowo, za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne, obywatelom Białorusi grozi też odpowiedzialność karna.

Sporych przeróbek w swoich pojazdach podjęło się pięciu obywateli Białorusi, którzy w ostatnich dniach przekraczali granicę w Terespolu. Każdy z nich miał przerobioną skrzynię biegów. Wszystko po to, by ukryć przemyt.

Manewr z przeróbkami się nie udał, bo wszystkie pojazdy szczegółowo przeskanowane zostały na urządzeniu RTG. Po analizie obrazu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wiedzieli gdzie szukać. Z samochodów wyjęli łącznie 1330 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej około 20 tys. złotych. Zarówno papierosy, jak i przystosowane do ich przemytu pojazdy, zostały zajęte do dalszego postępowania.

(fot. KAS)

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami