Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jednej nocy otrzymał dwa mandaty. Cyklista ma do zapłacenia 5000 zł

22-letni rowerzysta z powiatu włodawskiego, który wsiadł na swój jednoślad będąc nietrzeźwym, został ukarany łącznie dwoma mandatami na kwotę pięciu tysięcy złotych. Mężczyzna otrzymał oba mandaty w ciągu dwóch godzin.

22-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego w ciągu jednej nocy został dwukrotnie zatrzymany przez różne patrole. Oba zatrzymania miały miejsce w ciągu dwóch godzin. Policjantom wydawała się podejrzana jazda 22-latka, który nie trzymał toru jazdy. Wątpliwości co do jego trzeźwości rozwiewał alkomat.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce przed godziną 21.00 na ulicy Korolowskiej we Włodawie. Podczas badania stanu trzeźwości alkomat wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zabroniono mu dalszej jazdy jednośladem.

Mężczyzna jednak nie posłuchał policjantów za pierwszym razem. Nieco później został zatrzymany kilka kilometrów dalej, na ulicy Długiej we Włodawie. Procedura powtórzyła się. Wynik badania alkomatem był jednak inny niż przy pierwszym badaniu – był wyższy i wynosił już 2,5 promila.

Mężczyznę ponownie ukarano mandatem karnym i zakazano dalszej jazdy. Podczas rozmowy z policjantami twierdził, że nic złego nie zrobił. Teraz będzie musiał zmierzyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, ponieważ łącznie otrzymał mandaty w wysokości 5 000 złotych.

(fot. Policja Włodawa\lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. Nie mogli mu powietrza z kół spuścić?

 2. Dorzucił się do kampanii wyborczej pisorów.

 3. Włączył się chłopu pijacki szwędacz, a na szwędacza mocnych nie ma.

 4. … akurat zapłaci 5 tysi … pójdzie siedzieć na koszt podatnika a to wyjdzie 15 tysi

 5. Jak na Włodawę to długo trzeba było na takie info czekać. Rok temu to nie było tygodnia by nie słyszeć o takich sukcesach włodawskich policjantów.

 6. Wydaje mi się że taki pijacki element nie przejmuje się mandatami ani ich wysokością. Z problemem się zmierzy jak Urząd Skarbowy wpisze gagatka do BIK a on będzie chciał coś kupić na raty.

 7. Policyjny kraj tylko karać i płacić mandaty

  • Wskaż proszę alternatywny kraj, w którym jazda po pijaku uchodzi na sucho.

   • Rowerem niemal w każdym. Tak samo jak z przechodzeniem na czerwonym. Wychodzi się z założenia, że człowiek zaszkodzi co najwyżej sobie, a nie innym.

   • Tych bardziej nawalonych to by jeszcze policja do domu odwiozła, żeby się pijak po drodze nie połamał.

 8. Fajnie, że nasza milicja skutecznie rozwiązuje najbardziej potrzebne tematy. Wzorem lotników, powinni mieć na drzwiach z boku ilość upolowanych rowerzystów.

 9. darmozjady z prawem

  Stosownie do art. 15 ust. 1 oraz art. 15a ustawy zaopatrzeniowej emerytura policyjna wynosi 40% podstawy jej wymiaru za 15 lat służby i wzrasta zasadniczo o 2,6% podstawy wymiaru za każdy dalszy rok tej służby.
  A później druga praca…i znajomości oraz bycie konfidentem.

  • Z tej opcji mogą jedynie skorzystać ci, którzy zostali przyjęci do służby przed 1 stycznia 2013.

 10. dzban miesiąca

Z kraju