Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden zgubił, drugi znalazł. Dzięki uczciwości znalazcy pieniądze wrócą do właściciela

56-latek na jednej z ulic Lublina znalazł 3000 złotych. Mężczyzna przyniósł gotówkę na komisariat. Pieniądze niebawem wrócą do właściciela.

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu IV Policji w Lublinie zostali poinformowani o odnalezieniu znacznej sumy pieniędzy. Uczciwy 56-latek oświadczył, że natrafił na gotówkę na ulicy.

Uczciwy znalazca od razu przyniósł banknoty na komisariat. Funkcjonariusze z „czwórki” zabezpieczyli odnalezione 3000 złotych. Pieniądze niebawem powrócą do właściciela, który wcześniej powiadomił policjantów o zagubieniu pieniędzy.

 „Znalezione niekradzione”? Nic bardziej mylnego!

Pomimo panującemu przekonaniu „znalezione niekradzione” karalnym jest zabranie dla siebie znalezionej cudzej rzeczy. Warto wiedzieć, co zrobić ze znaleziona rzeczą. Policjanci przypominają, że do jednostki Policji oddajemy jedynie dowód osobisty, paszport oraz rzeczy, których posiadanie wymaga pozwolenia jak np. broń czy amunicję, można również przynieść gotówkę. Pozostałe przedmioty, jeżeli nie znamy ich właściciela powinny trafić do starosty, a w przypadku kiedy zostały znalezione w miejscu użyteczności publicznej do właściwego zarządcy. Przeczytaj:

 

„Znalezione niekradzione”? Nic bardziej mylnego!

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Nie koniecznie uczciwość ale kamera w pobliżu być może

  2. VV nie oceniaj ludzi swoją miarą

Z kraju

Sport