Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden jechał nietrzeźwy rowerem, drugi potrącił na przejściu pieszego. Kolejne wysokie mandaty dla kierujących

Kolejni kierujący doświadczyli wysokich mandatów za drogowe wykroczenia. Tym razem to nietrzeźwy mężczyzna kierujący rowerem i kierowca toyoty, który potrącił pieszego na przejściu.

We wtorek w miejscowości Dorohucza w powiecie świdnickim policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 19-latka z gminy Trawniki, który jechał na rowerze. Jak się okazało młody mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na 19-latka mandat karny kredytowany w kwocie 2500 złotych.

Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.

Kolejną osobą, która otrzymała wysoki mandat w kwocie 2500 złotych był 23-letni kierowca pojazdu marki Toyota, który w minioną sobotę na przejściu dla pieszych w Świdniku potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na szczęście pieszy nie doznał obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane na kolizję drogową, która zakończyła się w postępowaniu mandatowym.

(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. żeby się tylko nie rozmnażali

 2. Takie – 2500 zł dla jednego to 5×500 + na drugiego

 3. Za potrącenie samochodem na PdP jest tyle samo co za kierowanie rowerem po pijaku.
  To ile będzie za potrącenie na trzeźwo rowerem, ile za potrącenie rowerem po pijaku, a ile za potrącenie po pijaku samochodem?

  • Po ostatnich newsach z pijakami na rowerach, można zażartować, że potrącenie rowerem na trzeźwo nie może zdarzyć, bo wszyscy „Panowie Rowerzyści” to ostatni raz byli trzeźwi gdy Papież przyjechał.

 4. Jak teraz ma się nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy pdp, a pierwszeństwo dla pieszego wchodzącego na pdp?

 5. Bo wszyscy rowerzyści to pijaki.

 6. „Kolejną osobą, która otrzymała wysoki mandat w kwocie 2500 złotych był 23-letni kierowca pojazdu marki Toyota, który w minioną sobotę na przejściu dla pieszych w Świdniku potrącił mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. Na szczęście pieszy nie doznał obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane na kolizję drogową, która zakończyła się w postępowaniu mandatowym.”

  No tak. Mandacik i „szerokiej drogi”. Z odebraniem uprawnień i skierowaniem sprawy do sądu poczekamy, aż następnym razem kogoś zabije.

 7. Ale pięknie piszą w tej drogówce …..Aż oczy bolą…. Tak im się spieszy czy co….?

 8. Wybacz Panie Policjancie, ale pismo to ma Pan tragicznie „bazgro” nieczytelne. A po alko, to nie wsiadamy w/na pojazd i nie będzie niepotrzebnych atrakcji.

 9. och och jak bezpiecznie, oczywiście dla rządu bo mają dla swoich patusów na plusy.
  nagrywajcie radiowozy zgłaszajcie wszystkie ich wykroczenia, chcą wszystkich zkryminalizować, to samo robić z psami.
  po nowym roku 3x wiecej psów na drodze, oczywiście nie tam gdzie potrzebni są tylko gdzie łatwiej zarobić.
  mówiąć że ten przepis jest dla bezpieczeństwa, to jak byś powiedział że prostytytka jest dziewicą.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo