Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechali trójkołowcami po chodniku. Byli po alkoholu, dostali mandaty

Kilkaset złotych do zapłaty za mandaty mają dwie osoby, które będąc po alkoholu jechały trójkołowcami po chodniku w Okunince. Zabroniono im dalszej jazdy oraz pouczono o zasadach korzystania z chodnika.

W miniony piątek po południu włodawscy policjanci zwrócili uwagę w Okunince na dwoje kierujących rowerami trzykołowym poruszających się po chodniku. Zatrzymali rowerzystów do kontroli drogowej, by zwrócić im uwagę na niewłaściwe zachowanie polegające na jeździe po chodniku.

Jak się okazało, od małżeństwa z województwa świętokrzyskiego policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. 41-latka znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu – miała blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie, a jej 40-letni mąż znajdował się w stanie nietrzeźwości i wydmuchał blisko 0,7 promila alkoholu.

Na kobietę policjanci nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 300 złotych, a na mężczyznę w wysokości 500 złotych. Zostali też pouczeni o zasadach korzystania z chodnika i zabroniono im dalszej jazdy pojazdami.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. 0,7 w Okunince to przecież trzeźwy jak świnia…

  2. Bo twoja prędkość jest lepsza niż moja............

    Czyli po ulicy mogą śmigać, po chodniku nie.

  3. Jak trójkołowiec to na bank byl tam Franio na swoim na plastikowych kółkach.

Z kraju