Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała rowerem po przejściu, uderzył w nią trolejbus. Jest nagranie kolizji (wideo)

Kilka dni temu na jednej z ulic Lublina doszło do groźnej kolizji trolejbusu z młodą kobietą jadącą na rowerze. Cyklistka wjechała jednośladem na przejście dla pieszych, wprost przed jadący pojazd komunikacji miejskiej. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę. Policjanci opublikowali nagranie ku przestrodze.

Jak już informowaliśmy do zdarzenia doszło w minioną środę na ul. Orkana w Lublinie. Przed godziną 15.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu komunikacji miejskiej z rowerzystką.

Jak ustalili policjanci, młoda kobieta wjechała rowerem na oznakowane przejście dla pieszych wprost przed jadący trolejbus. W wyniku zderzenia z pojazdem cyklistka upadła na ziemię. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nic poważnego się jej nie stało.

– Sprawczynią kolizji okazała się 24-letnia mieszkanka Lublina. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie zakwalifikowane jako spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym cyklistka otrzymała mandat karny w wysokości 1100 złotych. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu, a mu publikujemy je ku przestrodze – informuje kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jazda rowerem po przejściu jest zabroniona!

– Przypominamy, że kierującemu rowerem zabrania się jazdy po przejściu dla pieszych. Prawo o ruchu drogowym nakłada na rowerzystę obowiązek korzystania z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeżeli jest ona wyznaczona dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym – wyjaśnia kom. Anna Kamola.

Wypadki z cyklistami w regionie, dwie osoby nie żyją

Rowerzyści stanowią grupę tak zwanych niechronionych uczestników ruchu drogowego, każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie.

– W okresie pierwszego półrocza b.r. na drogach Lubelszczyzny rowerzyści uczestniczyli w 53 wypadkach drogowych, w wyniku których 2 cyklistów poniosło śmierć, a 49 doznało obrażeń. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność na drodze i jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami – dodaje kom. Anna Kamola.

108 komentarzy

  1. Cudowności. Mandat zbyt niski – bo to prawie zagrożenie w ruchu drogowym było. Przecież w tym trolejbusie ileś osób mogło upaść, spaść z foteli – na skutek awaryjnego hamowania przez tą tępotę. Może na jej przykładzie trochę baranów rowerowych nauczy się czegoś o tym gdzie się jeździ a gdzie spaceruje z rowerkiem. Oby!

  2. Wina kierowcy MPK

  3. Ohh, ahh… A gdyby tam był „przejazd rowerowy” Takie sytuacje na przejazdach też się zdarzają, tylko wina wtedy leży po innej stronie. Bo najważniejsze jest to, co wymalowali na jezdni a nie zdrowy rozsądek.

  4. A majster z mpk jechał bo przecież rowerzystki nie powinno tam być. Co z tego że już przejechała prawie całą ulicę i było ją widać z daleka.

  5. Nie jest prawdą, że jazda rowerem po przejściu dla pieszych jest zabroniona. Takie stwierdzenie nie mówi całej prawdy bo są wyjątki. Np. rodzic z dzieckiem może przejechać po przejściu, nie muszą zsiadać z roweru. Oczywiście są tak jak piesi, muszą zachowywać ostrożność

Dodaj komentarz

Z kraju