690 680 960

Jechał wężykiem, potem zatrzymał się na środku drogi krajowej. Świadkowie zabrali mu kluczyki

Po raz kolejny świadkowie widząc pijanego kierowcę, który stwarzał zagrożenie na drodze, nie zawahali się zareagować. Zabrali mężczyźnie kluczyki od auta, a następnie powiadomili o wszystkim policję.

Wszystko wydarzyło się w czwartek na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm. Kierowcy poruszający się tą trasą, w miejscowości Struża Kolonia zwrócili uwagę na pojazd, który poruszał się wężykiem. – Jechał bardzo podejrzanie a następnie zatrzymał pojazd na środku drogi- wyjaśnia nam Paweł, jeden ze świadków zdarzenia.

Wtedy kierowcy postanowili zareagować. – Najpierw pomyślałem że zasłabł, bądź doznał ataku jakiejś choroby, np cukrzycy. Po otwarciu drzwi czuć jednak było wyraźną woń alkoholu, zaś na podłodze, na miejscu pasażera, leżała pusta butelka po wódce – dodaje Paweł. Wtedy wyciągnięto ze stacyjki kluczyki zaś kierowcę wyprowadzono z pojazdu i posadzono na poboczu.

Świadkowie powiadomili o wszystkim policję a następnie zepchnęli auto na pobocze, aby udrożnić ruch. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze ze Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca renaulta miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Milejów, 66-letni rencista, wkrótce odpowie za kierowanie samochodem po pijanemu. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2017-07-28 14:22:16
(fot. ilustr. lublin112.pl)

12 komentarzy

  1. brawa za interwencję!

  2. kąfidęci

  3. Rencista , chorowitek niezdolny do pracy ale pić siłę i zdrowie ma

  4. Człowiek spokojnie sobie jedzie. Zatrzymuje się na środku bo pewnie chciał być uprzejmy i wpuścić z lewej kogoś albo z prawej jak to wiecznie w Niemcach ma miejsce i od razu człowieka się czepiają. W Niemcach jakoś zatrzymuja się na środku drogi a jak się trabnie to od razu obraza.

  5. Rencista. Pracować nie może, ale pić już tak.

  6. Właśnie nie ma giganci mają po 4 promy i jeszcze jeżdżą a ten miał tylko 2.6

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska