Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

– Jechał jak wariat, wyprzedzał co się dało. Po zderzeniu z ciężarówką oddalił się na piechotę

Brawura pijanego kierowcy była przyczyną zderzenia dwóch samochodów koło Chełma. Sprawca uciekł, jednak szybko wpadł w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 9 w miejscowości Natalin w powiecie chełmskim. Na drodze wojewódzkiej nr 844 Chełm – Hrubieszów zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym.

– Kierowca samochodu osobowego, jadąc od strony Hrubieszowa, wyprzedzał jak wariat pojazdy jadące w stronę Chełma. Spotkał jednak na swojej drodze prawidłowo jadącą w stronę Hrubieszowa ciężarówkę z naczepą. Jej kierowca aby uniknąć zderzenia odbił na lewy pas, lecz osobówka z impetem uderzyła w naczepę samochodu ciężarowego – wyjaśniał nam Andrzej, który poinformował nas o zdarzeniu.

Volkswagen odbił się od ciężarowego volvo i uderzył w pobliskie barierki mostu na rzece Udal. Kierowca ciężarówki widząc pędzące wprost na niego auto, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zahaczył o barierki w wyniku czego ciężarówka wjechała do rowu.

Kierowca volkswagena wysiadł z auta i pieszo rzucił się do ucieczki. – Świadkowie twierdzili, że już kilkaset metrów wcześniej wyprzedzając z dużą prędkością inne samochody nieomal nie zderzył się z innym samochodem osobowym – dodaje Andrzej.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. – Wstępnie ustalono, że volkswagenem kierował mieszkaniec gminy Chełm. Kierowcy volvo 56-letniemu mieszkańcowi Chełma nic się nie stało – wyjaśniała nam nadkom. Aneta Wojnarowska z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Sprawca został ustalony a także niebawem zatrzymany. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

41

40

(fot. nadesłane)
2017-05-12 16:51:31

44 komentarze

 1. Marian Kowalski

  Volvo na złom bo rama ruszona zatem kierowca osobówki nie wypłaci się do końca życia!

  • lokalny gamoń

   Mańek prostowanie ramy w lkw to nie jest problem w tych czasach… jedynym ograniczeniem są koszty(myślę o prawdziwym warsztacie a nie stodolarzu). Tu koszt naprawy raczej przewyższy wartość Volva, zatem szkoda całkowita.Właściciel może pijusa zapodać na wokandę za przestój auta w czasie naprawy bądź zanim kupi następcę…

 2. Dyskusja jak nastolatków! Kto co ma lub nie ma? Kierowcę Passata powinno się zamknąć na 10 lat i niech pokrywa wszystkie koszty włącznie z interwencją służb i do tego grzywna taka żeby kolejny nie wsiadł za kółko z promilami

 3. Od razu powinien trafić do więzienia. Mógł zabić niewinne osoby. Po co ten tirem zjechał mu z drogi… może ten typek się chciał zabić.

 4. jak to Hołowczyc w pewnym programie bronił piratów drogowych, pewnie wiózł kogoś do szpitala…

 5. Glupota wyprzedzila awarie glowicy i pompy oleju

 6. Selekcja naturalna zawahała się.