690 680 960

Jechał slalomem na motocyklu. Stracił prawo jazdy, czeka go sąd

Nałęczowscy policjanci zatrzymali 63-latka z gminy Wąwolnica, który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował motocyklem. Wkrótce za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

W minioną sobotę wieczorem policjanci z posterunku w Nałęczowie, na terenie gminy Wąwolnica, zauważyli motocyklistę jadącego przez miejscowość Łopatki. Styl jazdy kierowcy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Pojazd jechał slalomem, a kierujący miał trudności z zapanowaniem nad jednośladem.

Po zatrzymaniu mężczyzny do kontroli okazało się, że miał on w organizmie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samego przekazali pod opiekę rodziny.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 63-latek będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Będzie musiał także zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Sprawiedliwości.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Stary i głupi łeb

  2. Dlaczego oddano pod opiekę rodziny a nie zastosowano aresztu ? Jutro znowu wyjedzie na drogę po pijaku.

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi