Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał po paliwo, miał ponad 2,5 promila alkoholu

W niedzielę krasnostawscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna mając ponad 2,5 promila w organizmie jechał na stację po paliwo.

Wczoraj po godzinie 18 policjanci z Krasnegostawu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Żółkiewka pojazdem marki Opel może poruszać się nietrzeźwy kierowca.

Mundurowi zauważyli opisywany pojazd na jednej z ulic w Żółkiewce. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 30-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość. Od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, w związku z czym został przebadany alkomatem. Okazało się, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pojazd kierowcy trafił na policyjny parking. Mężczyzna tłumaczył, że jechał po paliwo na stację. Jak się okazało 30-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

(fot. Policja Krasnystaw)

7 komentarzy

  1. Kierowca jeżdżący przepisowo to pupa nie kierowca.
    Kierujący bez choćby jednego zakazu to także pupa, a nie kierowca.

  2. Po paliwo pewnie tak ale to procentowe. Stacje paliw teraz to są sklepy monopolowe całodobowe i niedopite towarzystwo jeździ po pijaku aby się doładowac . To towarzystwo stanowi ogromne zagrożenie dla innych. Kiedy w końcu znajdzie się odwazny ktory wprowadzi ogólnokrajoway zakaz sprzedaży po 22 godz. Pewnie nigdy bo alkohol to dochody dla państwa, bo rozpite społeczensto jest łatwiejsze do rządzenia.

  3. policjanci otrzymali zgloszenie.. A co z samodzielna kreatywnoscia tych oplacanych z kasy podatnika obywateli… Slabo. Slabo tez z ogolnym wyszkoleniem( zapasione, otyle brzuchy), wyksztalceniem i znajomoscia jezykow obcych. Chyba najgorzej w Europie..

  4. Coraz więcej społeczniaków w tym kraju, tylko dzwonią i dzwonią.

    • masz rację powinni wszystkich zwolnić i ciebie przyjąć, ogarnął byś za wszystkich

Z kraju