690 680 960

Jechał ekspresówką od prawej do lewej. Miał 3,5 promila

Kompletnie pijanego kierowcę zatrzymano wczoraj w Piaskach. O podejrzanym volkswagenie poinformował policję inny z kierowców.

We wtorek po południu dyżurny świdnickiej Policji odebrał telefon od jednego z kierowców z informacją, o poruszającym się trasą S12/17 aucie, za kierownicą którego, najprawdopodobniej znajduje się pijany mężczyzna. Wskazywać na to miał sposób jazdy volkswagena, mianowicie jego kierowca nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu i jechał wężykiem.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol, funkcjonariusze zatrzymali volkswagena sharana w rejonie zjazdu z ekspresówki w kierunku Piask. Za kierownicą siedział 42 – letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Już na pierwszy rzut oka widać było, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Badanie alkomatem tylko to potwierdziło, kierowca miał blisko 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. – Jazda samochodem w tak znacznym stanie upojenia mogła stanowić bardzo poważne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Na podkreślenie zasługuje aktywna postawa innego kierowcy, którego telefon na Policję zapobiegł być może kolejnej tragedii drogowej – tłumaczy Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

(fot. lublin112)
2015-10-07 16:42:30

9 komentarzy

  1. Pijane wieśniaki w audi i vw – nie ma nic gorszego

  2. dlaczego nie zaznaczono ze wcześniej doprowadził do wypadku w rejonie Bystrzejowiec …takie były informacje
    na cb

  3. 3,5 promila w wydychanym powietrzu? co? to 7 promili we krwi?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!