690 680 960

Jazdę busem zakończył w przydrożnym ogródku

Policjanci z Hrubieszowa ustalają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Kilińskiego w Hrubieszowie. Młody kierowca wypadł busem z drogi i zatrzymał się w ogródku.

Do zdarzenia drogowego doszło przy ulicy Kilińskiego w Hrubieszowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym ogródku.

Mundurowi ustalili na miejscu, że 18-letni mieszkaniec gminy Trzeszczany kierując pojazdem marki Ford, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który następnie przejechał przez przyległy do jezdni chodnik i łamiąc ogrodzenie jednej z posesji mieszkalnych zatrzymał się w przydomowym ogródku.

– Jak ustalono, kierowca jechał prawym pasem ruchu na jezdni jednokierunkowej w kierunku ulicy Ciesielczuka. Gdy dojeżdżał do łuku drogi zaczął hamować. Jednak pojazd na śliskiej i mokrej nawierzchni wpadł w poślizg, a kierowca stracił panowanie nad autem. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległa nawierzchnia chodnika, metalowe przęsła, bramka przydrożnego ogrodzenia oraz rośliny z przydomowego ogródka – relacjonuje zdarzenie asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Policjanci zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

68-113366

68-113365 - Kopia

2017-09-25 10:51:35
(fot. Policja Hrubieszów)

19 komentarzy

 1. Jak mogli mu zatrzymać prawo jazdy skoro ma 18 lat (kat. B), a do poruszania się powyższym pojazdem jest wymagana co najmniej kat. D1 (21 lat)?

  • Grubo się mylisz Józef

  • Ten pojazd jest zarejestrowany na DMC 3500kg. Do kierowania takiego wystarczy kat. „B”.
   A to, że taki pojazd można przeładować nie wiem ilukrotnie i nim pseudolegalnie jechać to wina policji oraz ITD, które rzadko kiedy takie buso-ciężarówki kontrolują pod względem przeładowania.
   O korzyściach wszyscy wiedzą, ale napiszę:
   -wystarczy kierowca „B” – bez jakiejkolwiek licencji
   -brak tachografu, czyli ogranicznika prędkości i rejestrowania czasu pracy kierowcy
   -darmowa większość ekspresówek
   -legalnie wjeżdża na drogi do (3,5t) itd.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas