Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Jarmark Bronowicki z okazji 100-lecia Niepodległości. Były występy oraz koncerty (zdjecia,wideo)

Zakończył się trwający od godzin przedpołudniowych II Jarmark Bronowicki, który odbywał się w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza zgromadziła sporą rzeszę mieszkańców dzielnicy.

Program piątkowego wydarzenia podzielony był na dwie części. Pierwszą rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę, którą odprawiono w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej. Następnie uczestnicy, w asyście Orkiestry Wojskowej Garnizonu Warszawskiego z Lublina przemaszerowali na miejsce głównych uroczystości, czyli tereny sportowe przy Szkole Podstawowej nr 33.

Drugą części wydarzenia rozpoczęto odegraniem hymnu narodowego przez orkiestrę wojskową. Następnie powitano przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele lubelskich urzędów i instytucji, wojewoda a także komendanci policji. Uczniowie zatańczyli Poloneza, do którego choreografię przygotowała wybitna piłkarka ręczna Iwona Nabożna.

Po wystąpieniach okolicznościowych, występach dzieci i młodzieży, a także nadaniu odznaczeń i wyróżnień przyznanych przez ministerstwa, wojewodę lubelskiego i marszałka województwa, nastąpiła część artystyczna. Wystąpili m.in. Adrian Makar, zwycięzca 7 edycji Mam Talent, zespół Baflo oraz grupa Masters.

(fot., wideo – lublin112)
2018-09-07 23:05:10

7 komentarzy

 1. Tam gdzie Czarnek, tam dziennikarze l112.

 2. Jak zwykle po czasie wiadomość… Portal wypadków samochodowomotocyklowy zamiast robić reklamę to podaje po fakcie… Może czas to zmieni w końcu?

  • Przecież my nie mamy obowiązku informowania o wszystkim co się dzieje w Lublinie i regionie. Jeżeli piszemy o wydarzeniach to tylko dlatego, że otrzymujemy na ten temat informację. Jeżeli otrzymujemy informację o wydarzeniu, trafia ona na stronę.

   Mamy odpowiadać za czyjeś lenistwo? Niezrozumiałe żale.

 3. No tak tania sensacja to jest to- najlepiej pisać w kółko o kolejnej stłuczce na rondzie przy makro… A jeszcze lepiej wiadomości z kraju powielając info z portali ogólnopolskich… Już nie potrzebuję tłumaczenia 112… Wystarczy

  • To po kiego grzyba zaglądasz na stronę i jeszcze glupio komentujesz? Mało innych?

  • Bez ciebie lublin112 da sobie radę. Nie musisz czytać jak co się nie podoba. Założę się że się śmieją z takich jak ty.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo