Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Janówek: Doprowadził do dachowania i odjechał. Kto widział zdarzenie?

W czwartek rano w Janówku koło Świdnika doszło do dachowania auta. Jedna osoba została poważnie ranna. Świdnicka Policja poszukuje świadków zdarzenia.

W czwartek, kilka minut przed godziną 8, w miejscowości Janówek koło Świdnika doszło do poważnego wypadku drogowego.

– Na drodze jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu, nieustalony kierujący, autem osobowym w kolorze prawdopodobnie czarnym, doprowadził do bocznego zderzenia z autem marki Renault Kangoo, którym kierował 53-letni mężczyzna. W trakcie wyprzedzania przez nieustalony pojazd doszło do kontaktu z autem wyprzedzanym, w wyniku tego renault zjechał z drogi na pobocze a następnie dachował – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. 53-latek z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy. Kierowca zaś drugiego pojazdu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

Świdnicka Policja prosi o kontakt osoby, które mogły widzieć zdarzenie i mają istotne informacje dotyczące wypadku. Ewentualni świadkowie proszeni są o kontakt pod nr tel.: 81 749-42-10 lub 997 (112).

2015-05-07 17:20:02
(fot. ilustr. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. jechalem do lublina okolo godziny 12, widzialem jeszcze to renault w rowie. przejezdzajac przez wierzchowiska zwrocilem uwage na stojaca na przystanku ciemna honde civic, miala rozbity caly bok. stala tam do godz mniej wiecej 16.

 2. Jaka droga jednokierunkowa?????? Chyba jednojezdniowa dwukierunkowa… ?????

  • Taką otrzymaliśmy informację…ale nie ma problemu aby ją skorygować – pozdr

   p.s. Możesz dokładnie zaznaczyć miejsce tego wypadku np. na mapie Google?

  • Jeśli zdarzenie było na S17 to droga jednokierunkowa o dwóch pasach ruchu jest jak najbardziej poprawnie.

   • hahaha
    S12/17 jest drogą dwukierunkową z czterema pasami, przedzieloną pasem zieleni
    hahaha kierowco zawodowy i mecenasie omnibusie
    najgorsze, że tacy jak ty mogą sobie nawypisywać głupot a potem inni tobie podobni te głupoty powielają…

  • dwukierunkowa to ruch w przeciwnych kierunkach, chyba prędzej dwupasowa, strażak chciał zabłysnąć jednak się nie udało,,, akurat s17 jest dwujezdniową dwupasówka

 3. to było zaraz na lekkim łuku w stronę Lublina, zaraz po zjeździe z Piask, jechałam akurat do pracy, miejsce słabo widoczne z daleka bo w ostatnim momencie auta hamowały przed stojącymi – policją, wozem strażackim i karetką … właśnie dziwiło mnie że nie ma innych aut uczestniczących, było tylko to żółte i służby które pomagały, za siatką jedynie jakiś bordowy opel stał z gapiami …

 4. My z mężem pomagaliśmy wyciągać tego mężczyznę- najechaliśmy ok minuty po zdarzeniu ale samej sytuacji nie widzieliśmy. Mamy nadzieję, że ten Pan dojdzie do siebie.

Z kraju