Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Janów Podlaski: Uratowali jelenia schwytanego we wnyki

Policjanci z Janowa Podlaskiego ustalają sprawcę umieszczenia wnyków w lesie, w które złapał się jeleń. Zwierzę zostało uwolnione z pułapki dzięki szybkiej interwencji myśliwego, lekarza weterynarii i policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w kompleksie leśnym pod Janowem Podlaskim. Jeden z myśliwych przebywających w lesie zauważył jelenia zahaczonego o stalowe wnyki.

– Mężczyzna nie mógł sam mu pomóc i o zdarzeniu powiadomił Policję. Policjanci jadąc we wskazane miejsce zabrali ze sobą lekarza weterynarii. Na miejscu okazało się, że bez jego pomocy nie dałoby się uwolnić zwierzęcia, które bardzo pobudzone, nie pozwalało do siebie podejść – informuje kom. Jarosław Janicki z bialskiej Policji.Pomógł środek uspokajający podany przez lekarza weterynarii. Funkcjonariusze rozplątali stalową linkę, w której znajdowało się poroże jelenia.

Po uwolnieniu jeleń odbiegł kilkanaście metrów, położył się i po chwili odpoczynku odbiegł do lasu. Zwierzę mogło spędzić na uwięzi ponad dobę. Policjanci ustalają kto mógł założyć pułapkę na zwierzęta i jednocześnie informują, że pozyskiwanie zwierzyny za pomocą narzędzi kłusowniczych, trucizn, pułapek i innych niedozwolonych środków zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Janów Podlaski: Uratowali jelenia schwytanego we wnyki

2015-09-18 10:41:34
(fot. wideo Policja Janów Podlaski)

8 komentarzy

 1. Napoleon XV - Cesarz Abramowic

  Trzeba było dzwonić po Bredzisława Komuchowskiego – Pierwszego Łowczego III RP

 2. Za jaja bym powiesił tego je****go kłusownika.

 3. Niestety niektórzy ludzie nie zważają na nic, wychodzi z nich zamiłowanie do okrucieństwa.

 4. zaplątał się we wnyki założone przez kłusowników, tak jak POwcy wplątują Polskę w ściągnięcie do kraju imigrantów – przyszłych terrorystów…

  • Za to pisowcy zawsze idą zgodnie z nauką kościoła i papieża, są za ratowaniem dzieci nienarodzonych a tu nagle, kościół be a papież to chory człowiek jeb**i hipokryci, obłudnicy, narodzonych nie mogą ratować bo mają ich w 4 literach. Nawet jakby z tych 12 tysi połowa byłaby terrorystami to i tak w Polsce nie ma co wysadzać bo to kraj trzeciego świata.

 5. Hahaha to jest juz chore, pis wam juz mozgi zzera
  Tematem jest biedny jelen

 6. dobze mu tak , ten jelen cpie!!!
  chlopaki mowili ze im mnostwo trawy zjadl, zreszto popatrzcie jakie ma zrenice slepy by zauwazyl ze cpie, czego nie mogl uciekac jak go uwolnily ?????
  bo zezarl dawke na 50 skretow,to go porobilo
  piepszony amator darmowego jarania, teras podobno majom mu podlorzyc tego MOCARZA ale bedo jajca