Janów Podlaski: Ukradł koledze auto i pieniądze. Część przegrał na automatach

27-letni mieszkaniec gm. Terespol, ukradł w trakcie wspólnego spożywania alkoholu saszetkę z 20 000 zł i samochód osobowy swojego współbiesiadnika. W momencie zatrzymania przez policjantów z Janowa Podlaskiego, ze skradzionej gotówki zostało już niecałe 14 000 zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. W miejscowości Olszyn, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu skradziono należącą do jednego z uczestników imprezy saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 20 000 zł oraz samochód osobowy marki Renault, którego wartość pokrzywdzony oszacował na 5 000 zł.

– W wyniku czynności podjętych przez policjantów z Janowa Podlaskiego ustalono i w jednym z lokali na terenie gminy Zalesie, zatrzymano sprawcę przestępstwa, którym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Terespol. Przy zatrzymanym zabezpieczono 13 800 zł, oraz odzyskano utracony pojazd. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna część zatrzymanych pieniędzy przegrał na automatach do gier – informuje KWP Lublin.

27-latek odpowie również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało zatrzymany jeździł skradzionym autem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2013-12-09 19:45:39
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7931zł 1.59%
  • GBP 5.2999zł 0.65%
  • EUR 4.5309zł 0.05%
  • CHF 4.1505zł -0.15%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie