690 680 960

Jakub Kulesza: „Zakład Ubezpieczeń Społecznych działa jak zorganizowana grupa przestępcza. Te metody są mafijne” (wideo)

Dzisiaj w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Jakuba Kuleszy. Dotyczyła ona zarzutów karnych ZUS wobec matek prowadzących działalność gospodarczą.

24 komentarze

  1. Matki do więzienia a dzieci do domu dziecka.

  2. AMERYKI nie odkrył. Zus powinien być dobrowolny. Jak się pracuje w wielu firmach to powinno się płacić jedną składkę a nie zciagac z każdego miejsca pracy. Jeśli już tak jest to powinno być wielokrotność zasiłku, renty od ilości składek. Po za tym tam panuje WIELKI BAŁAGAN!!. Gromadzą dokumenty a jak coś trzeba to proszą o dostarczenie ponownie tych samych dokumentów. Naliczają odsetki nawet jak jeszcze ktoś nie prowadził działalności. Mój przykład to naliczyli odsetki karne i zwinęli z kąta za lata w których jeszcze firma nie działała. Tylko 4 lata wcześniej naliczone było zanim firma powstała. Pieniądze oddali po interwencji ale prowizja banku była moja strata. Żadnego przepraszam nie było. Takich przypadków jest dużo.

  3. A czy to nie było tak, że Panie od wielu lat prowadzące działalność pozarolniczą płaciły minimalne składki, aż tu nagle zaczęły bulić na maksa i dziwnym trafem okazywało się, że są w ciąży? Bo chyba o to w tym wszystkim chodzi- o przewały na składkach, tzn. Panie opłacały maksymalne składki dopiero wtedy, gdy wiedziały, że będą one podstawą do zasiłku. Skoro wg przepisów Panie odwołały się do sądu od decyzji ZUS i przerżnęły w 2 instancjach, to o czymś to znaczy. Pan poseł ma parcie na szkło i szuka sensacji tam, gdzie jej nie ma. Wiem, że to medialne wyjść do dziennikarzy i stwierdzić, że ZUS za rządów PiS gnębi matki – przedsiębiorców, ale prawda jest taka, że jak ktoś kręci wałki w biznesie to się w końcu doigra.

  4. Dzień dobry. My w zus mamy się bardzo dobrze a wy matki wyłudzające zasiłki jak się macie?

  5. w momencie przyjecia pierwszej zwiekszonej skladki widac ze cos nie halo czy super inteligentni odpowiedzialni za weryfikacje nie blyszcza sposztrzegawczoscia czy dzialaja na zlecenie z gory lapiac punkty

  6. zus jak zus!

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas