Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jak wygląda sytuacja na drogach wojewódzkich w regionie? Miejscami panują trudne warunki do jazdy

Według danych z 17 obwodów drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie na godzinę 19:30 są przejezdne. Na zajeżdżoną cienką warstwę śniegu oraz błoto pośniegowe natknąć się mogą kierowcy, którzy podróżują drogami wojewódzkimi w północnej, północno-wschodniej, zachodniej i południowej części województwa lubelskiego.

Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w okolicach miejscowości: Adamów, Annopol, Biała Podlaska, Białopole, Biłgoraj, Bychawa, Chełm, Cyców, Dęblin, Dołhobyczów, Dorohusk, Frampol, Horodło, Hrubieszowa, Janów Lubelski, Janów Podlaski, Kazimierz Dolny, Kock, Kodeń, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Modliborzyce, Nałęczów, Niedźwiada, Nielisz, Opole Lubelskie, Ostrów Lubelski, Parczew, Piaski, Puławy, Raciborowice, Rejowiec Fabryczny, Ryki, Siennica Różana, Siennica Nadolna, Sławatycze, Sułów, Szczebrzeszyn, Szczekarków, Tarnogród, Tomaszów Lubelski, Turobin, Wisznice, Włodawa, Wola Uhruska, Zakrzówek, Zamość, Zawichost, Zwierzyniec i Żelechów.

Śliskość zimowa, spowodowana przez różnicę temperatury powietrza i tej występującej przy jezdni, występuje również na drogach wojewódzkich w okolicach: Bełżyc, Chodla, Konopnicy, Panieńszczyzny, Siemienia, Urzędowa i Wojciechowa oraz w okolicach wszystkich zbiorników wodnych oraz rzek.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje ponad 60 sztuk sprzętu, których zadaniem jest likwidacja śliskości zimowej oraz zalegającego śniegu i błota pośniegowego. Jeżeli zajdzie taka potrzeba uruchomione zostaną kolejne piaskarki i solarki, którymi ZDW w Lublinie dysponuje w Obwodach Drogowych.

Według synoptyków z IMGW opady śniegu i deszczu ze śniegiem tej nocy mogą występować w okolicach Roztocza, Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego oraz w zachodniej części Województwa. Temperatura może wahać się od 0 stopni Celsjusza w okolicach Garbowa, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Ostrowa Lubelskiego, Puław do nawet -4,5 stopnia Celsjusza we wschodniej i północnej części województwa, a także w okolicach Bełżyc, Bychawy, Parczewa i Zamościa.

Prosimy kierowców o dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach oraz o ostrożność.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Będzie sie działooo !!!
  Przybędzie nam męczenników motoryzacji, oj przybędzie…

 2. A może by tak kierowców poprosić aby każdy wysypał dwa kg soli tam gdzie będzie uważał że jest ślisko.

  • Czy spowoduje to, zmniejszenie opłat na utrzymanie służby drogowej? Bo jak mam robić za nich robotę a koszt jaki ponoszę się nie zmniejszy to gdzie tu widzisz sens?

   • dzięki takim nieudolnych kierowcóffff jak ty to w takich warunkach tworzą się zatory. ALE ty mistrzu zakrętufff swoimi umiejętnościami jeżdżenia wózkami sklepowymi szukający promocji wiesz najlepiej gdzie zrzucić swoje bolączki…

    Pozdrawiam Służby Drogowe. Robicie dobrą robotę

  • Pomysł niebezpieczny, bo co jeśli ktoś uzna że „tam gdzie jest za ślisko” to krocze żony/partnerki? Nasypie soli i będzie niezła awantura. Poza tym nie wiadomo czy dwa kg soli się tam zmieści… Może w niektórych przypadkach tak, ale to raczej nie będzie powszechną regułą. 😉

  • Ot kierowca!
   Na posypanie tras, którymi porusza się 123, wystarczy zaledwie dwa kg soli!

 3. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w okolicach miejscowości: i tu wynienione chyba wszystkie miasta powiatowe. Czy ZDW coś w ogóle robi, czy czeka aż się śnieg sam stopi, żeby oszczędności w odśnieżaniu przeznaczyć na nagrody?
  Każdy wypadek drodzy drogowcy to może być skutek waszego braku aktywności. Ofiary smiertelne? Być może również.
  Nie słyszałem o żadnych protestach pracowników ZDW domagających się większych środków na utrzymanie dróg, tzn chyba wszystko czego Wam potrzeba macie.

 4. Czy to zdjęcie z drona jest z ul. Osmolickiej?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo