Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jak poparcie protestów przekłada się na zakupy polskich produktów?

60% Polaków ma w planach kupować więcej polskich owoców i warzyw – wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar Polska. Wśród owoców dominują jabłka, truskawki, czereśnie oraz maliny, śliwki, gruszki i borówki, wśród warzyw pomidory, ogórki, ziemniaki, marchew, cebula, kapusta i papryka.

30 komentarzy

  1. Śmiać mi się chce jak czytam komentarzem zwłaszcza tych głąbów, którzy, piszą że kupują tańsze. U onkologa wyrownacie sobię tą różnice za kilka lat. To po pierwsze, po drugie, bo zaraz jakiś kmiot wyskoczy, że nasze też chemiczne. Tak ale to jest wymuszone przez korporację, które powoli przejmują nasz rynek. I jeżeli tego niezrozumieniu za kilka lat będziemy jeść taką chemię, że będziemy świecić w nocy. Pewnie i tak mało do którego głąba to dotrze. Także dla tych którzy mają dzieci, polecam się przejść na oddziały onkologiczne dziecięce. Może dotrze. Gdyby cholota, nie zachlysneła się zachodem. To jesteśmy na tyle rolniczym krajem, że bez problemu starczyło dla wszystkich naszych produktów.

  2. Dziadek Józek ze Slamsowa

    60% Polaków ma w planach kupować więcej polskich owoców i warzyw.
    Ja póki co jestem w mniejszości, bo jak widzę na ten przykład mandarynki, przywleczone z drugiego końca świata, a obok w tej samej cenie polskie jabłka spod Sandomierza, to jakoś wolę być w tej 40 procentowej mniejszości.

  3. Do Viki- polskie jabłka są pryskane ok. 20 razy w sezonie, nie wydaje mi się, żeby były to ekologiczne opryski.

  4. Wspierajmy Polskich Rolników!!! Nawet jak produkty są droższe, dziwne ale prawdziwe.

  5. jak mam do wyboru to kupuje sprowadzane! mam dosc tego darmozjada ktorym jest polski rolnik! jeszcze sie dowiedzialem ze na nich z podatkow kazdej pracujacej osoby idzie 4500zl to chore niech wypier….

  6. Nie kupuję avocado z Israel.

Dodaj komentarz