690 680 960

Jak oszczędzać pieniądze? Podpowiadamy!

O oszczędzaniu pieniędzy można by spokojnie napisać doktorat. Nie ma to jednak większego sensu, bo wystarczy przestrzegać kilku żelaznych zasad i zastosować odpowiednią taktykę, aby oszczędzanie szło sprawnie i skutecznie. Mozolnym krokiem zaczyna się zbliżać wiosna – to doskonały czas, aby pomyśleć o swoich finansach także w perspektywie wakacyjnej. W jaki sposób oszczędzać pieniądze? Jakie techniki warto zastosować? Zapraszamy do lektury!

Szukaj promocji!

Jedną z najbardziej oczywistych form oszczędzania jest szukanie rabatów i promocji. Z tego też powodu, warto zaglądać na BravoKupony.pl, gdzie znajdziecie szereg niezwykle atrakcyjnych kodów rabatowych na perfumy, ubrania, jedzenie, usługi i wiele, wiele więcej. Ich wykorzystanie pozwoli wam zaoszczędzić sporo pieniędzy, które przydadzą się w dalszej perspektywie na realizację chociażby planów wakacyjnych.

Polowanie na promocje nie musi być niczym frustrującym. Wielogodzinne wyprawy wzdłuż półek sklepowych od dawna już odeszły do lamusa. Dzisiaj wszystko dzieje się w świecie online, dlatego, aby wyhaczyć najkorzystniejsze promocje i rabaty wystarczy monitorować takie miejsce, jak BravoKupony.pl lub korzystać z gazetek promocyjnych danych sklepów.

Warto także śledzić popularnych influencerów, którzy współpracują z wieloma różnymi markami. Dodają oni systematycznie na swoich profilach informacje, dotyczące możliwości wykorzystania jakiegoś kodu rabatowego. Zniżki wynoszą najczęściej od 10 do nawet 20%, więc na koniecznych zakupach lub zachciankach możemy sporo zaoszczędzić.

Rób listę zakupów!

Oprócz wyhaczania promocji, warto stworzyć listę zakupów przed wybraniem się do sklepu. Pomoże nam to oszacować, ile powinniśmy wydać i jakich produktów naprawdę potrzebujemy. Łatwiej nam też będzie zmieścić się w określonym przez siebie budżecie.

Listę zakupów możemy przygotować w sposób tradycyjny, czyli na kartce. Wystarczy, że w podpunktach rozpiszemy sobie dokładnie, jakich produktów potrzebujemy, aby przygotować posiłek, zrobić pranie czy posprzątać mieszkanie.

Jeśli jednak nie chce Ci się pisać albo często gubisz notatki, to bardzo dobrym rozwiązaniem są też specjalne aplikacje, w których możemy tworzyć listy zakupowe. Interfejs jest przejrzysty, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam również oszacować, ile ostatecznie za takie zakupy zapłacimy.

Oszacuj swój miesięczny budżet

W zasadzie od tego punktu powinniśmy zacząć. Musimy dokładnie przeanalizować, ile wydajemy w miesiącu i z czego ewentualnie moglibyśmy zrezygnować, żeby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Oczywiście, możemy wpłacić część środków na dobrze oprocentowaną lokatę, ale zanim wygeneruje nam to zysk, musi upłynąć trochę czasu.

Lepszym rozwiązaniem z krótkoterminowej perspektywie będą bieżące oszczędności. Po opracowaniu dokładnej analizy wydatków miesięcznych, jesteśmy w stanie przejść do działania.

Nasz projekt należy podzielić na części. Oszacować, ile będziemy potrzebować na posiłki – ile razy w tygodniu zamierzamy sami gotować, a ile razy jeść na mieście. Jeśli decydujemy się na domowe posiłki, to należy zwrócić uwagę, jakich produktów potrzebujemy i ile one kosztują. Później wystarczy zrobić dokładnie to samo z akcesoriami do czyszczenia, kosmetykami, zachciankami i wszystkimi innymi wydatkami, które przyjdą nam do głowy.

Dobrym rozwiązaniem będzie tzw. miesiąc testowy. Funkcjonujemy wówczas normalnie bez oszczędzania, ale monitorujemy sytuację i dokładnie sprawdzamy, ile wydaliśmy. Możemy to zapisywać, zbierać paragony albo założyć w tym celu specjalne konto i tam przelewać środki przeznaczone tylko na życie, a resztę wrzucać do skarbonki. Ostatecznie, powinniśmy być w stanie odjąć z tego poszczególne koszta i zoptymalizować swój budżet na tyle, aby móc oszczędzać konkretne pieniądze w miesiącu.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas