Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jacek Sasin przekazał samorządowcom z woj. lubelskiego symboliczne czeki na inwestycje (zdjęcia)

Wicepremier Jacek Sasin przekazał samorządowcom z Woli Uhruskiej i Międzyrzeca Podlaskiego decyzje o przyznaniu rządowych środków na lokalne inwestycje. Wręczył łącznie trzydzieści symbolicznych czeków w ramach Polskiego Ładu.

– Realizujemy Program Inwestycji Strategicznych zawarty w Polskim Ładzie, który ma dać potężny modernizacyjny impuls, przede wszystkim Polsce lokalnej – mówił wicepremier Jacek Sasin.

Bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy ma przyczynić się do zwiększenia skali inwestycji publicznych. Wpłynie też na rozwój przedsiębiorczości, poprawę warunków życia mieszkańców danego regionu czy powstanie nowych miejsc pracy. Pula środków do rozdysponowania w skali kraju to 23,8 mld zł. W I edycji jednostki samorządu terytorialnego przedstawiły wnioski na łączną kwotę ponad 90 mld zł.

– Wspieranie inwestycji to droga, którą musimy podążać. To one dają miejsca pracy, przyczyniają się do rozwoju i wzrostu zamożności społeczeństwa – mówił szef MAP.

Program Inwestycji Strategicznych to jedyny w historii program kompleksowego wsparcia inwestycyjnego samorządów. W jego ramach bezzwrotne dofinansowanie otrzymało ponad 97 proc. samorządów w całej Polsce. Z pomocą Banku Gospodarstwa Krajowego rząd wspiera zrównoważony rozwój.

Środki na inwestycje dla województwa lubelskiego to niemal 1,9 mld zł. W tym ponad 51 mln zł na osiemnaście przedsięwzięć w powiecie włodawskim i 186 mln zł na trzydzieści jeden inwestycji w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej. Projekty dotyczą m.in. przebudowy dróg gminnych, budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowy placówki opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci, przedszkoli czy mieszkań komunalnych.

Dziewięć symbolicznych czeków wicepremier Jacek Sasin wręczył w Woli Uhruskiej. Otrzymali je włodarze samorządów z powiatu włodawskiego.

– Polacy mają prawo do tego, aby żyć godnie, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Chcemy w ramach polityki zrównoważonego rozwoju doprowadzić do tego, aby Polska rozwijała się równomiernie – powiedział szef MAP.

W Międzyrzecu Podlaskim wicepremier Jacek Sasin wręczył dwadzieścia jeden czeków. Trafiły one w ręce samorządowców z powiatu bialskiego. 19 mln zł – tyle wynosi dofinansowanie do budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 2 Warszawa-Terespol w Międzyrzecu Podlaskim (wraz z niezbędną infrastrukturą drogową).

W czasie wizyty na Lubelszczyźnie wicepremier zwiedził również zakłady drobiarskie spółki Wipasz.

Jacek Sasin przekazał samorządowcom z woj. lubelskiego symboliczne czeki na inwestycje (zdjęcia)

Jacek Sasin przekazał samorządowcom z woj. lubelskiego symboliczne czeki na inwestycje (zdjęcia)

(fot. MAP)

23 komentarze

  1. Naczelny wydawacz pisu a na dermatologa go nie stać.

  2. Państwo z dykty i czeki z dykty, nigdy czegoś takiego nie było .

  3. Dziękujemy panie Sasin na pochybel popaprańcom.

  4. PiS daje ryży oszust tylko kradł.

  5. Takich symbolicznych czeków mogę Wam wystawić ile kto zechce. Kto chce?

  6. Symboliczne czeki. Jakie czeki takie państwo. Pomimo tego iż nie jestem za jakąś określoną partia czy ludźmi Wychodzi tak samo czyli nie jak. Opłaty za ZUS trzeba ściągać a jest dalej teleporada czyli płać i płacz a opiekę ewentualnie dostaniesz symboliczną jak czeki. Przypominam że państwo działa dzięki nam bo swoich pieniędzy nie ma. Tylko na zasadzie co my im to oni coś nam obiecają. Chyba pora przykręcić śrubę. Wszystkim partiom bo już byli. Przed wyborami oj , ach , ech , cud miód malina. A po wyborach??? No wiecie rozumiecie, nie możemy, tego się nie da. Nie wykluczamy, będziemy analizować, będziemy rekomendować, naciskać, zrobimy referendum …… i tak można wymieniać. Czy PiS, po, psl , SLD, i też jest tak samo. Czemu? Bo Polacy to łykają jak pelikan i wstydzą się przyznać że znowu dali się nabrać.

  7. Podpis elektroniczny

    Pan z gminy Leśna Podlaska już wie ile ten czek jest warty. ?

  8. Klauny bawią się za nasze pieniądze

Wiadomości z info112