Izbica: Ksiądz po pijanemu staranował ogrodzenie. To miał być kolejny przypadek jazdy w takim stanie

Spore wzburzenie wśród mieszkańców Izbicy wywołało wtorkowe zdarzenie. Ksiądz jadąc po pijanemu staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. Niektórzy mieszkańcy mają także w pamięci poprzedni wypadek z jego udziałem.

Zakręty w Izbicy na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość są miejscem, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych. Wielu kierowców nie przestrzega ograniczenia prędkości, co sprawia, że samochody ciężarowe przewracają się na bok zaś osobowe wypadają z drogi. Nie inaczej było w miniony wtorek, kiedy około godziny 22 kierujący chryslerem mężczyzna, na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i wjechało w metalowe ogrodzenie pobliskiej posesji.

W tym przypadku oprócz nadmiernej prędkości była jeszcze jedna przyczyna utraty panowania nad pojazdem. Mianowicie kierowca był pijany.

– Kierujący pojazdem miał w organizmie 1,4 promila alkoholu – poinformowała nas nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin. Mieszkańców zbulwersował jednak inny fakt. W nietrzeźwym kierowcy rozpoznali 36-letniego księdza Leszka T. Choć pełni on posługę duchowną w Bychawie jest w tej okolicy dobrze znany.

Policja oficjalnie nie chce wypowiadać się na temat szczegółów dotyczących pijanego kierowcy. – Nie mogę udzielić tego typu informacji – mówi pytany o zawód Leszka T. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Dodaje jednak, że nie zaprzecza iż 36-latek jest księdzem. Pewne jest, że odpowie on przed sądem za prowadzenie auta po alkoholu oraz spowodowanie kolizji.

Dzisiaj Leszek T. miał się stawić w Archidiecezji Lubelskiej, gdzie czekał na niego arcybiskup. Spotkanie miało dotyczyć wtorkowych wydarzeń, a także rzekomych problemów jakie ksiądz ma mieć z alkoholem oraz ewentualnego zapewnienia mu pomocy w walce z nałogiem. Wszystko ma też związek z wypadkiem, w którym Leszek T. miał brać udział kilka lat temu. Wtorkowa kolizja ma być nie jedynym przypadkiem, kiedy ksiądz kierował samochodem po pijanemu.

– Już wcześniej jeździł w takim stanie. Spowodował również wypadek, w którym ranna została młoda dziewczyna – tłumaczą mieszkańcy.

Księdzu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

2016-08-12 18:10:21
(fot. ilustr. lublin112.pl)

44 komentarze

 1. Ks. L. ma problemy z alkoholem od dawna, nawet miał przerwę w kapłaństwie 3 letnią. Wszyscy w Izbicy to wiedzą……

 2. kierujący chryslerem mężczyzna……
  Od kiedy ksiądz jest mężczyzną?Chodzi tak w sukience,ubiera się w haftowane,kolorowe ciuszki…Gdyby był mężczyzną to założył by rodzinę.A tymczasem taki jeden z drugim boi się kobiety,boi się założyć rodziny i jako bożka woli mamonę.Gdyby księża mieli dla kogo żyć (mieli dzieci),to nie trzymały by się ich głupoty (alkoholizm,pedofilia,hazard)…..

 3. Jak się lewactwo rzuciło , nie zesrajcie się w majty. Szkoda , że to nie ktoś z was kmioty nie był na tym miejscu . Na pewno by was tak nie obsmarowano bo jeszcze jesteście przy korycie, ale ksiądz to trzeba walić ile się da , bo to jest na topie, ale już niedługo… .

 4. i cybermundrołki wiedzą jak uderzyć

 5. zawiedzeni parafianie

  I przewielebnego „co nie którzy” tutaj bronią,szczęście że nikogo po drodze nie zabił.Cybermudrołki?hmm lewacto?leniwy proszę przeprosić tych których obrażasz bo wszyscy mają prawo tutaj komentować zachowanie „duchownego”,przecież mamy wolność słowa.Do cholery niech te matoły głoszą Prawdę nawet tę bolesną, a nie pier…. na ambonie ch…muju.Temu to zabiorą prawko i dalej może jeździć.Może czas najwyższy zobaczyć co się dzieje na tych plebanijkach,jakie meliny się tam dzień w dzień odbywają.O zgrozo do jakiej ma dość tragedii by czcigodne brzuchowieństwo wzięło się do roboty.To nie lewactwo komentuje,ale komentują ci którzy są w kościele bo mają już dość złodziei, i alkoholików a którzy świetnie się bawią za naszą kasę ale w bychawskiej „szopce” to normalne.

  • Radośni parafianie

   O czyżby syn ormowca? Napisz do PISu i Papieża żeby specjalne prawo dla Ciebie ustanowili abyś mógł wchodzić i kontrolowac na plebaniach. A w ogóle to fajnie że komentuje ktoś kto jest bez grzechu. Mało takich teraz na świecie.

 6. Parafianie pokryją koszta za zblakana owieczek

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie