690 680 960

Intensywne opady śniegu w czterech powiatach regionu

W najbliższych godzinach wschód naszego województwa oraz część południowo-wschodnia znajdą się w strefie opadów śniegu. Zalecamy zachować szczególną ostrożność na drogach regionu.

Od kilku dni nad przeważającą częścią kontynentu europejskiego zalega górna zatoka niżowa zbudowana z mocno wychłodzonej masy powietrza. Charakterystyczną cechą jej jest duża zmienność aury m.in na obszarze naszego kraju. W najbliższych godzinach układ niskiego ciśnienia stale będzie się pogłębiać i przemieści się nad Węgry i Ukrainę.

Wkroczenie do kraju wydajnej strefy opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym i okresowo silnym, spodziewane jest na drugą część nocy z piątku na sobotę, natomiast na Lubelszczyźnie zacznie padać bliżej godzin porannych.

Najsilniejsza śnieżyca wystąpi w następujących powiatach: tomaszowskim, zamojskim i hrubieszowskim oraz chełmskim. Na zachód od tej części regionu również prawdopodobne są opady śniegu, jednakże ich natężenie będzie wyraźnie niższe, lokalnie zamiast śniegu i deszczu ze śniegiem mogą wystąpić opady deszczu.

Zalecamy zachować szczególną ostrożność na drogach województwa lubelskiego. Szczególnie na obszarze Roztocza i wschodniej części Lubelszczyzny. Opady szczególnie obfite będą w godzinach porannych i przedpołudniowych. Spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 1 cm do 15 cm. Najwięcej śniegu spadnie na południowym-wschodzie i wschodzie regionu, nawet od 10 cm do 15 cm, im dalej w głąb województwa, tym wysokość pokrywy śnieżnej będzie dużo mniejsza.

Opady zaczną ustawać późnym popołudniem, bądź pod wieczór w sobotę, natomiast temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 0°C do 3°C. Najchłodniej będzie na wschodzie lubelskiego, natomiast nieco cieplej w pasie centralnym i zachodnim. Noc z soboty na niedzielę może być chłodna, termometry mogą pokazać od -4°C do 0°C. Po dziennych opadach może dojść do miejscowego oblodzenia dróg, zalecamy zachować ostrożność.

BIEŻĄCE PROGNOZY I POŁOŻENIE OPADÓW MOŻNA ŚLEDZIĆ POD ADRESEM PONIŻEJ:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2017-12-15 16:54:38
(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Cześć Fani Pogody, ostatnio obserwowała zagorzałą dyskusję dotyczącą temperatury na 12.12 gdzie miało być rzekomo 14 stopni. Niestety pomyliliście się sporo bo w Radawcu zanotowano 10.2 stopnia C. Nie żebym była złośliwa, ale nie mieliście tym razem racji i popieram osoby, które mówią, że czasem Wam się nie sprawdza.

  Pozdrawiam krzykacza, który „rzekomo” obserwuje wpis drugiego krzykacza o tym, że fani pogody są super i nieomylni. Niestety tym razem się nie udało.

 2. obiektywny bądź co bądź

  Nie chciał bym używać przykrego dla Ciebie określenia t… dzi.. , ale tak by wypadało , ja w tamtym materiale przeczytałem że ma być od 10 do 14 stopni ( http://www.lublin112.pl/nadchodzi-znaczne-ocieplenie-we-wtorek-w-regionie-nawet-14c/ ), więc prognoza jak najbardziej trafiona , a do tego materiał był o całym regionie czyli bierzemy pod uwagę woj. lubelskie a nie okolice Radawca , a jak sobie dobrze przypominam jechałem i gdzieś na południu regionu termometr w aucie pokazywał 12 stopni więc nie wiem do czego pijesz , chciałaś zabłysnąć i czepić się kołka i płota , a wyszło jak zawsze , pozdrawiam

 3. Cześć Kąśka …poza tym że masz coś z głową to reszta ok ?

  • Cichobiorek cichodajek

   Nooo, na tę resztę to i ja bym sie chętnie załapał, bo pogadać nie da rady.

 4. Kaśka napisz na nich skargę do Strasburga

  • Wieśniaczka na szpileczkach

   Eee tam, zara do Strasburga – wystarczy „dobrodziejowi” wyszeptać do ucha przy najbliższej spowiedzi „świętej”.

 5. kaśka miała fajny biust

 6. Napinacze internetowi.

 7. Te fani sypie ze swiata nie widac wezcie sir za cos innego bo z was takie meteo jak i z tych w tv

  • Najpierw wróć do szkoły na lekcje języka polskiego. Myślę, że od podstawówki powinieneś zacząć, niech nauczą Cię czytać i to zrozumieniem, ale także pisać.

   Prognoza jak najbardziej się sprawdziła i obfite opady śniegu wystąpiły w obszarze wymienionym w artykule.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii