690 680 960

Intensywne opady śniegu przyczyną kilku groźnych zdarzeń drogowych w powiecie biłgorajskim (zdjęcia)

Wczoraj na drogach powiatu biłgorajskiego doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. W jednym z nich przewrócił się pojazd ciężarowy przewożący drewno.

W poniedziałek po południu na drogach powiatu biłgorajskiego, w związku z intensywnymi opadami śniegu, doszło do kilku zdarzeń drogowych.

O godz. 15:25 w miejscowości Stary Lipowiec, gm. Księżpol samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na bok. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG PSP i 1 zastęp OSP Rogale. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora w pojeździe. Osoba podróżująca pojazdem na szczęście nie odniosła obrażeń.

Przed godziną 16 doszło do wypadku drogowego w Józefowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu OSP z Józefowa okazało się, że zderzyły się tam dwa pojazdy osobowe. Osobom biorącym udział w zdarzeniu strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie odłączyli zasilanie w obydwu pojazdach oraz zakręcili butlę LPG w jednym z aut. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z JRG KP PSP w Biłgoraju włączył się do prowadzonych działań. Osoby poszkodowane zabezpieczono przed utratą ciepła i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego.

Po niespełna godzinie służby ratunkowe przyjęły kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono przewróconej ciężarówki z drewnem na ul. Tarnogrodzkiej w Biłgoraju. Po zdarzeniu został zablokowany przejazd. Na miejsce został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że na środku jezdni leży naczepa oraz tzw. dłużyca. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i oświetleniu terenu akcji. Kierowca składu z własnej inicjatywy przystąpił do zbierania rozrzuconej sosny z jezdni na pobocze. Po odrzuceniu drewna na pobocze przy użyciu HDS postawił przewrócona naczepę na koła i zjechał na pobocze. W momencie wystąpienia zdarzenia na szczęście nikt nie przejeżdżał obok pechowej naczepy.

Okoliczności wszystkich zdarzeń drogowych ustalają policjanci.

(fot. PSP Biłgoraj)

3 komentarze

  1. jak to w bingoraju

  2. Ciekawe czy panowie policjanci przyjmuja takie tłumaczenie gdy na pytanie do pana kierowcy ” co się stało ” pada odpowiedż że „to przez Intensywne opady śniegu „.Obawiam się jednak że nie przyjmują i wystawiają mandaty za „niedostosowanie prędkosci do panujących warunków ” co według mnie jest bliższe prawdy

  3. ,aa,boKrzycho.paPj

    Kun a ty skąd jesteś z lubolina kresnika?

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…