Inspekcja Transportu Drogowego znów skontrolowała kierowców w gminie Fajsławice. Jest lepiej niż było

Kierowca dowożący dzieci z Fajsławic do Krasnegostawu posiada już wszystkie uprawnienia niezbędne do wykonywania tego typu pracy. Nie wszczęto również postępowań administracyjnych.

Sprawa dotyczy naszych wcześniejszych materiałów, dotyczących sytuacji panującej w gminie Fajsławice, gdzie jeden z mężczyzn został zatrudniony jako kierowca, choć nie posiadał prawa jazdy na autobusy. Na początku listopada funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie sprawdzili należący do gminy pojazd. Kontrola wykazała, że kierowca autobusu nie posiadał prawa jazdy kat. D uprawniającego do kierowania kontrolowanym pojazdem.

Na mężczyznę nałożono wtedy mandat karny w wysokości 300 zł, czyli za wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem silnikowym przez osobę niemającą uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu. Nie stwierdzono innych nieprawidłowości w zakresie wykonywania przewozu drogowego osób.

– W stosunku do kierowcy nie zostało wszczęte postępowanie wykroczeniowe na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym, jak również postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźnika, tj. Gminy Fajsławice na podstawie art. 92 a ust. 1 ww. ustawy. Przepisy prawa nie przewidują odpowiedzialności przewoźnika za naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczenia do kierowania pojazdem osoby niemającej uprawnienia wymaganego dla danego rodzaju pojazdu – wyjaśnia Paweł Gruszka z WITD.

Ponieważ pojawiały się informacje, że mężczyzna wciąż miał wozić dzieci, funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego ponownie odwiedzili gminę Fajsławice, aby przeprowadzić kontrolę. Wykazała ona, że tym razem nie było zastrzeżeń. Ukarany poprzednio mężczyzna posiadał już prawo jazdy kategorii D wraz z ważnymi orzeczeniami lekarskim i psychologicznym oraz uprawnieniami w zakresie wymaganych szkoleń przy przewozie osób.

(got. GITD)
2017-11-23 22:31:02

Zobacz również

20 komentarzy

  1. Właściwie nie zwróciłem uwagi, że to nie kategoria D1, tylko D. Kategorię D można zrobić w wieku 24 lat, D1 – 21 lat. Myślę, że przy zagłębieniu w szczegóły, może powstać zupełnie inny obraz.

  2. I kolejny przekręt w gminie.

  3. Pół roku a nie miesiąc wszystko załatwione i za darmo

  4. Przecież to jest chore. Ja uprawnienia w trybie ekspresowym robiłem od początku września a prawo jazdy otrzymałem w urzędzie dopiero na początku lutego czyli po pięciu miesiącach! Nadmienię że zdałem za pierwszym razem.

  5. Zresztą jakim prawem on jedzil bez wymaganych dokumentów?? Ham który ma wszystko i wszystkich gdzieś!! Kiedy wkoncu nastanie koniec na to! czy doczekamy?!

  6. Facet który miał i pewnie dalej ma problem z hazardem wozi siedemnaścioro dzieci do szkoły (codziennie) SUPER!!! gdzie rodzice (pewnie się boją tylko czego, bo na pewno nie o dzieci) pomijając już fakt ostatnich informacji o pijanych pracownikach w urzędzie, ale to szczegół… wniosek do prokuratury na tych oszustów jakim prawem pozwalają sobie na takie odstępy od prawa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!