690 680 960

IKEA Lublin: Wszystko gotowe do rozpoczęcia budowy. Zatrudnią 250 osób

Na wiosnę ruszy budowa centrum handlowego IKEA przy alei Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Inwestor jest już gotowy do rozpoczęcia prac, w pełni przygotowany jest również teren pod inwestycję.

Mająca 25 ha działka już ponad rok temu została oczyszczona, zbudowano też drogi dojazdowe. Teraz trwają prace geodezyjne. Pierwszy na Lubelszczyźnie a dziesiąty sklep szwedzkiej sieci w Polsce będzie miał 61 tys m kw. IKEA zajmie 35 tys m kw., pozostałe 26 tys m kw. zostało przeznaczone pod wynajem. Znajdzie się tam m. in. market spożywczy oraz wiele innych sklepów gdzie będzie można zrobić codzienne zakupy. Na zewnątrz zaplanowano parking na ponad 2000 samochodów, około 400 miejsc ma być zadaszonych.

IKEA tylko do swojego sklepu zamierza zatrudnić około 250 osób. Pracownicy mogą liczyć na minimum 15 złotych za godzinę oraz bogaty plan świadczeń dodatkowych. Kolejne osoby mają zostać zatrudnione przez firmy, które będą wynajmować powierzchnię w galerii handlowej.

Pierwsze plany dotyczące budowy sklepu IKEA w Lublinie pochodzą jeszcze z 2009 roku. Wtedy zapowiadano, że sklep zostanie otwarty trzy lata temu. Później plany były co jakiś czas zmieniane, firma zapowiadała też zakończenie inwestycji na ten rok. Zgodnie z najnowszymi planami, prace przy budowie mają potrwać około osiemnastu miesięcy, zaś oficjalne otwarcie ma nastąpić w drugiej połowie 2017 roku.

2016-03-10 11:31:40
(fot. By Christian Koehn (fragwürdig) – Praca własna, CC BY-SA 3.0)

19 komentarzy

 1. czekam, czekam… już trzy mieszkania urządziłam a Ikei dalej nie ma…

  • I całe szczęście. Przynajmniej masz dobrze urządzone mieszkania a nie jakieś badziewne niestrugane drewno i stalowe odpady.

 2. 15zł/godzinę brutto czy netto?

 3. i żadnej informacji o bmw albo o stłuczce na rondzie z helikopterem 😉

 4. kolejny dowód na to że jesteśmy tylko rynkiem zbytu dla innych państw,

 5. 250 miejsc pracy heh a w rzeczywistości te miejsca już zajęte

  • Jeżeli to była by „budżetówka” to bym się zgodził z informacją, że wszystkie miejsca są zajęte. Przecież jak powstało Felincity to do Auchan było można bez problemu do pracy się załapać. Kolejne pytanie czy naprawdę chcesz pracować w Ikei? Moim zdaniem lepiej jest tam robić zakupy niż pracować…

   • w felicity pozatrudniali po 5 osob na stanolwisko a pozneij pozwalniali i został kierownikd ziału i jedna osoba do pomocy …

   • Felicity a nie Felincity, nazwa nie pochodzi od Felina tylko od angielskiego słowa które tlumaczy sie jako szczęście.

  • tak jak z lotniskiem w swidniku tyle miejsc pracy , zanim ruszyło lotnisko i strona internetowa wszystko obsadzone a jedyne miejsca pracy dla ochrony ….

 6. 15zł hehe…tyle to ja mam za kilogram złomu miedziane. …

 7. super . składam CV

 8. lublinianin a gdzie kroisz ten złom.

 9. Gdzie można składać cv

 10. Ikea Lublin -Zapraszam na stronę http://www.z-ikei.pl Transport do Lublina już od 5 zł

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas