690 680 960

Hrubieszów: Czad zabił małżeństwo 60-latków

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zgonu małżeństwa z Hrubieszowa. 65-letniego mężczyznę i jego 61-letnią żonę, odnaleziono wczoraj w ich domu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną zgonu było zaczadzenie.

– Wczorajszego przedpołudnia w mieszkaniu na jednym z hrubieszowskich osiedli, odnaleziono zwłoki małżeństwa. W toku przeprowadzonych czynności na miejscu zdarzenia policjanci nie ujawnili śladów przestępczego działania osób trzecich. Obecny na miejscu biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że prawdopodobną przyczyną zgonu było zaczadzenie.

– W pomieszczeniach nie było kratek wentylacyjnych, okna były szczelne, bez wywietrzników. Brak dopływu dostatecznej ilości powietrza niezbędnego do procesu prawidłowego spalania, mógł spowodować wydzielanie się tlenku węgla (czadu). Obecny na miejscu Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok – informuje KWP Lublin.

Pamiętajmy, więc – najważniejsza jest profilaktyka!!!
Zaczadzenie w budynkach mieszkalnych może pośrednio powodować to, iż w okresie zimowym większość użytkowników budynków uszczelniania okna, drzwi przed zimnem. W ten sposób ogranicza się wymianę powietrza a więc nie dostarcza się odpowiedniej ilości tlenu. Specjaliści radzą, aby nie zatykać kratek wentylacyjnych w pomieszczeniach, dokonywać okresowych, przewidzianych prawem kontroli instalacji wentylacyjnych i gazowych.

2013-12-02 11:23:41
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!