Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Harcerze ZHR przeciwko pandemii

Boisz się koronawirusa i nie możesz wyjść z domu na zakupy? Masz problem, bo jesteś na kwarantannie i kończą ci się zapasy? Pomogą harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Pogotowie Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w ramach akcji „Sąsiedzka służba ZHR” chce pomóc najbardziej potrzebującym osobom, by nie musiały się martwić o swoje zdrowie. Na terenie Lubelszczyzny gotowych do niesienia pomocy jest ok. 140 harcerek i harcerzy.

Aby uzyskać pomoc lub w razie pytań, zadzwoń do Piotra Wardy na numer 510-081-158.

Chcesz pomóc?

Jeśli jesteś osobą spoza ZHR-u, ale pragniesz włączyć się służbę w Pogotowiu, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem – phm. Maciejem Żurkiem (531-245-670). Jeśli masz inne nurtujące pytanie, możesz napisać do maila na adres: [email protected].

Pogotowie Harcerek i Harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zostało powołane już w pierwszych chwilach epidemii wirusa COVID-19 w Polsce. Misją Pogotowia jest przeciwdziałanie skutkom panującej zarazy, w miarę możliwości. Harcerki i harcerze rozrzuceni są po prawie całym województwie. Prowadzą równolegle kilka działań: sąsiedzka pomoc w zakupach, pomoc w przekazywaniu paczek żywnościowych, animacja czasu, wsparcie personelu medycznego w opiece nad dziećmi, szycie maseczek, przekazywanie potwierdzonych informacji dotyczących profilaktyki w mediach społecznościowych.

Harcerze są cały czas otwarci na nowe pola służby i pomoc w innych kwestiach, niż te przedstawione powyżej. Zapraszają do kontaktu mailowego i telefonicznego.

Harcerze ZHR przeciwko pandemii

(fot. nadesłane, pixabay.com)

Komentarze wyłączone