Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Hakerzy zaatakowali TVP. Celem była transmisja meczu Polska – Holandia

Wielu kibiców nie mogło obejrzeć początku meczu Polska – Holandia. Obraz na ekranach telewizorów zniknął a w zamian pojawił się komunikat „Wystąpił błąd podczas odtwarzania”. TVP wyjaśnia co się stało.

Niedzielny mecz Polska – Holandia, w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wyłączone prawa do transmisji tego sportowego wydarzenia posiada Telewizja Polska. Transmisję można było oglądać za darmo w TVP 1, TVP Sport, na stronie TvpSport.pl jak też za pomocą aplikacji mobilnej.

Osoby, które zdecydowały się na tą ostatnią opcję napotkały jednak problem. Po odegraniu hymnów obu krajów i pierwszych kilku minutach spotkania na ekranach telewizorów obraz zniknął a w zamian pojawił się komunikat „Wystąpił błąd podczas odtwarzania„.

Po kilkudziesięciu minutach wyjaśnienia dotyczące tej sytuacji przedstawił dyrektor TVP Sport – Jakub Kwiatkowski. Jak tłumaczył, wszystko było spowodowane atakiem hakerskim.

– Około godziny 15:00 Telewizja Polska odnotowała atak DDOS przeprowadzony z adresów IP zlokalizowanych na terenie Polski. Po niecałej minucie zaczęliśmy działania przy współpracy z operatorami krajowymi, które doprowadziły do mitygacji ataku. Służby IT przywróciły usługi – napisał w serwisie „X”.

Jednocześnie Telewizja Polska przeprosiła wszystkich kibiców, którzy stracili możliwość śledzenia początku transmisji w Internecie.