Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gwałtowne burze wystąpią na obszarze woj. lubelskiego. Lokalne podtopienia, opady gradu i ryzyko trąby powietrznej

Dzisiaj w regionie należy spodziewać się kolejnych burz, które przyniosą ulewne opady deszczu. Istnieje również niskie ryzyko wystąpienia trąby powietrznej.

Poniedziałek przyniesie gwałtowne zjawiska burzowe we wschodniej części Polski. Prognozowane są przelotne opady deszczu, ale także gwałtowne burze. Miejscami burze spowodują podtopienia, wystąpi grad i silny wiatr do 85 km/h. Istnieje niskie ryzyko wystąpienia trąby powietrznej. W dalszym ciągu napływa do nas masa powietrza z rejonu Morza Czarnego.

Po dynamicznej niedzieli początek tygodnia przyniesie również dynamiczne zjawiska burzowe. Prognozowane są burze z ulewnymi opadami deszczu, miejscami z gradem o średnicy do 2,5 cm. W czasie burz opady od 10 mm do 50 mm. Spodziewane są liczne podtopienia w wielu powiatach województwa lubelskiego.

Pierwsze burze mogą występować już od godzin porannych, ale większa aktywność burzowa jest prognozowana w godzinach południowych. Dynamiczna aura jest prognozowana również wieczorem i w nocy. Burze będą słabo zorganizowane. Przeważnie pojedyncze komórki burzowe i klastry wielokomórkowe. Obejmą one lokalnie cały region. Wieczorem i w nocy aktywność burzowa spadnie i ograniczy się tylko do woj. lubelskiego.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Leokadia Grażyna (przewodnicząca Kółka Różańcowego !!!)

    Oj, dobrze, że znów będzie padać bo na sąsiedniej stronie liczni mieszkańcy naszego Miasta Inspiracji skarżą się, że nie mogą sobie dać rady ze srającymi gdzie sie da psami, kotami i gołębiami…
    Idę dać „co łaska” „komu trzeba” niech sie modli do Szefa, żeby wszystkie opady dżdżu skumulował na Lublinie to trochę tego łajna pozmywa