Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Gustowały w kawie i kapsułkach do zmywarek. Usłyszały zarzuty za kradzieże w pięciu sklepach (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zatrzymali dwie kobiety do sprawy kradzieży produktów spożywczo-przemysłowych w pięciu sklepach na terenie Zamościa. Wartość utraconego mienia oszacowano na ponad 6 500 złotych. Podejrzane usłyszały już zarzuty kradzieży i na mocy sądowego postanowienia na trzy miesiące trafiły do aresztu.

W miniony wtorek oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zamościu otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów spożywczych na terenie miasta.

– Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwie kobiety dokonały kradzieży kilkunastu opakowań kaw różnych marek o łącznej wartości prawie 1500 złotych. 25 i 48-latka, bez stałego miejsca pobytu, zostały ujęte podczas próby opuszczenia placówki handlowej i przekazane interweniującym policjantom. Obie trafiły do policyjnego aresztu – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji.

Więcej kradzieży na koncie zatrzymanych

W trakcie prowadzonych policyjnych ustaleń, wyszło na jaw, że kobiety mają związek z kradzieżami w innych zamojskich sklepach tej samej sieci handlowej.

– Ich sposób działania za każdym razem był podobny. Wchodziły na teren sklepu, obie miały wózki na zakupy oraz zawieszone na nich dwie torby. Podchodziły do regałów skąd zabierały artykuły spożywczo – przemysłowe, głównie markowe kawy oraz kapsułki do zmywarek. Towar pakowały do toreb a następnie przechodziły linię kas nie płacąc za produkty. Działając wspólnie i w porozumieniu w podobny sposób w ciągu jednego dnia dokonały kradzieży towaru w kilku sklepach na terenie Zamościa na łączną kwotę ponad 6 500 złotych – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska–Bubiło.

Zarzuty dla obu kobiet

Ostatecznie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 25 i 48-latka usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży w pięciu sklepach spożywczych na terenie Zamościa. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzane wspólnie kradły sklepowy asortyment również w innych miastach na terenie kraju.

– Za co też usłyszą zarzuty i odpowiedzą przed sądem. Do rozprawy będą przebywały w areszcie. Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się, bowiem do wniosku śledczych i postanowił tymczasowo aresztować podejrzane na okres trzech miesięcy. Kobietom grozi nawet do 5 lat więzienia – wyjaśnia aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło.

Gustowały w kawie i kapsułkach do zmywarek. Usłyszały zarzuty za kradzieże w pięciu sklepach (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

 

Gustowały w kawie i kapsułkach do zmywarek. Usłyszały zarzuty za kradzieże w pięciu sklepach (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

11 komentarzy

  1. Dlaczego pokazujecie twarze policjantów?

  2. Policjanci wreszcie nauczyli się zakładać kajdanki.
    Przyjdzie czas, że nauczą się i przepisów dotyczących parkowania, w tym tych, że pojazdem ponad 2,5t nie można parkować (nawet jednym kołem) na chodniku.

  3. najwidoczniej te ,,miłe,, panie nie wiedziały ze cudze nie tuczy i ze to sie nie opłaca bo na koncu i tak laduje sie w pace ….. od teraz juz beda wiedziec . Zyczymy im przyjemnego pobytu i wesołych swiąt 🙂

  4. Mmm, kawa z kapsułką do zmywarki… Klasyka. Podzielcie się swoimi doświadczeniami, kawa rozpuszczalna czy sypana? Ile i jakich kapsułek do niej wrzucacie? Też gustujecie w kawie i kapsułkach?

  5. Czyli jak zlodziej okradnie obywatela na kilka tys to gitara, policja nic nie moze zrobic, ale jak okradaja sklepy to wielkie halo.

  6. Na marszu tęczowej patologii szły w pierwszym rzędzie.

  7. Najwidoczniej poczuły zmianę władzy w Polsce i zaczęły działać !

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo