Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Grzegorz Alinowski nowym szefem lubelskich strażaków

29 stycznia na Zamku Lubelskim w Sali Malarstwa Polskiego XVII-XIX w. odbyła się narada kadry kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej woj. lubelskiego. Podczas uroczystego apelu obowiązki lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP przejął brygadier Grzegorz Alinowski.

Podczas spotkania na Zamku Lubelskim omówiono realizację zadań Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie w roku 2015, oraz przedstawiono cele i kierunki działania PSP na 2016 r. W trakcie uroczystego apelu odbyła się ceremonia nadania i przyjęcia obowiązków lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP, a także zdania obowiązków zastępców lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Po odczytaniu decyzji w sprawie odwołania ze stanowisk zastępców lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, st. bryg. Zbigniew Czępiński oraz st. bryg. Gustaw Włodarczyk złożyli meldunki o zdaniu obowiązków zastępcy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Następnie odczytano decyzję w sprawie odwołania nadbryg. Tadeusza Milewskiego i powołania bryg. Grzegorza Alinowskiego na stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Bryg. mgr inż. Grzegorz Alinowski w 1988 r. podjął studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 1993 r. na tej samej uczelni studia magisterskie, które ukończył w 1995 roku. Ponadto w 2010 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych „Bezpieczeństwo Wewnętrzne Państwa”. Pracę w Straży Pożarnej w Lublinie rozpoczął 1 maja 1992 roku. Grzegorz Alinowski pełnił służbę w Lublinie jako dowódca zmiany i dowódca jednostek. Przez 7 lat był zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Ustępujący komendant nadbryg. Tadeusza Milewskiego pochodzi z Włodawy i szefował lubelskim strażakom od 2011 roku.

2016-01-31 12:53:35
(fot. PSP Lublin)

6 komentarzy

  1. Brawo Kalinowski!!! Wapaniała zmiana image.xd i to PSP, gekkoński sprzęt, szacun;) Wyszły na to jakieś typowo strażackie gry??

  2. Trzeba dać następnemu trochę nakraść, niech chłop ma

  3. PIS wprowadza swoich ludzi już wszędzie,nawet w ZUSie sprzątaczka będzie z ramienia PISu

  4. nowa władza to i na stołkach trzeba pozmieniać…

  5. 1. Każda władza zawsze obsadzała swoimi ludźmi tak stanowiska wojewodów, jak i komendantów wojewódzkich służb, to proszę się nie dziwić i głupot nie pisać, że wcześniej było lepiej i bez politycznego nadania.
    2. Co trochę dziwne nowy komendant nie był jakoś szczególnie kojarzony z opcją PiS.
    3. Zdecydowanie na plus dla wszystkich jest to, że przez lata był on dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej, a zatem nie jest człowiekiem, który pożary i inne zdarzenia zna z internetu oraz tv.