690 680 960

Gryczaki, L’ART Festiwal, Jarmark Rękodzielniczy czy Święto Chmielu. Szereg imprez w całym regionie

Jak co tydzień prezentujemy wydarzenia, które przez dwa weekendowe dni odbywać się będą w całym regionie. Są wśród nich małe pikniki, jak też duże koncerty. Jeżeli jeszcze nie zaplanowaliście, gdzie wybrać się w sobotę lub niedzielę, warto skorzystać z tego, co przygotowali organizatorzy poszczególnych imprez. W linkach znajdziecie szczegóły wydarzeń.

Festiwal Kaszy Gryczaki: Wystąpi Krzysztof Cugowski, Defis i Power Play
Tegoroczny Festiwal Kaszy Gryczaki odbędzie się w drugi weekend sierpnia. Jak co roku program wypełnią prezentacje zagród wiejskich, pokazy gotowania oraz występy zespołów muzycznych.

L’ART Festiwal 2019 Niemce Bez Granic: Zagrają zespoły z całego świata, będą też warsztaty piwowarskie
W weekend 10-11 sierpnia odbędzie się kolejna edycja L’ART FESTIWALU. Tym razem wydarzenie zostanie zorganizowana w Parku im. Rodzin Budnych i Łosiów w Niemcach. Zagrają artyści z całego świata, można będzie spróbować kulinarnych smakołyków, czy nawet nauczyć się, jak uwarzyć własne piwo.

Dzień Baniek Mydlanych w Puławach
Wydarzenie nie tylko dla dzieci, lecz również dla wszystkich miłośników baniek mydlanych oraz tych, co lubią zabawę, odbędzie się w Puławach.

Letnia Akademia Filmowa: Kilkaset projekcji u wrót Roztoczańskiego Parku Narodowego
W dniach od 9 do 18 sierpnia Zwierzyniec po raz kolejny zmieni się w letnią stolicę filmu. Już po raz 20 odbędzie się tam Letnia Akademia Filmowa. Wydarzenie to nie tylko projekcje filmowe, choć niewątpliwie stanowią one główny punkt programu, lecz również warsztaty, konkursy czy też spotkania z aktorami.

Nadwiślańskie Święto Chmielu w Wilkowie
Na boisku przy Szkole Podstawowej w Wilkowie odbędzie się Nadwiślańskie Święto Chmielu, dawniej nazywane Chmielakami Nadwiślańskimi.

Festyn wiejski w Sierskowoli
Bedzie można się pobawić, zjeść a także zatańczyć. W Sierskowoli koło Ryk zaplanowano festyn.

„Jak to się dawniej robiło”: Pokazy w Muzeum Wsi Lubelskiej
Lubelski skansen organizuje kolejne pokazy dawnych zawodów i umiejętności. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Lublina oraz turystów.

Jarmark Rękodzielniczy w Terespolu
Warsztaty rękodzielnicze, wystawa sprzętu rolniczego, pokaz kiszenia ogórków czy też Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych czekać będą podczas Jarmarku Rękodzielniczego w Terespolu.

Festiwal Tradycji Ludowych „U zbiegu rzek” w Stężycy
Konkursowe występy kapel i zespołów artystycznych z Mazowsza, Lubelszczyzny, Podlasia i Małopolski, ludowa zabawa taneczna czy też stoiska artystyczne i gastronomiczne. To wszystko czekać będzie w sobotę w kompleksie „Wyspa Wisła”.

Norbi gwiazdą tegorocznych dożynek w Żółkiewce
W niedzielę mieszkańcy Gminy Żółkiewka obchodzić będą święto plonów. Imprezie towarzyszyć będą wystawy, kiermasz ludowy, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Narodowy Czempionat Koni Arabskich Czystej Krwi oraz aukcja „Pride of Poland” w Janowie Podlaskim
Dwa najsłynniejsze wśród hodowców i pasjonatów koni arabskich wydarzenia odbędą się w ten weekend w Janowie Podlaskim.

Dzień Miodu i Pieroga czyli dożynki w gminie Biszcza
Zespół MeGustar ma być gwiazdą tegorocznych dożynek w gminie Biszcza. Impreza odbędzie się nad miejscowym zalewem.

Dożynki w gminie Żmudź. Wystąpi kabaret Pod Wyrwigroszem i zespół Bayera
Orkiestra dęta, lokalne zespoły i kapele a także kabaret Pod Wyrwigroszem i zespół Bayera wystąpią w trakcie tegorocznych dożynek w gminie Żmudź.

Biesiada Pieczonego Ziemniaka w gminie Mircze
W Szychowicach w gminie Mircze odbędzie się impreza p.n. Biesiada Pieczonego Ziemniaka. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin.

Festyn Rodzinny w Jastkowie
W niedzielę na terenie bazy kółka rolniczego w Jastkowie odbędzie się Festyn Rodzinny. Organizatorzy zapewniają zarówno zabawę, jak też smakołyki. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Dni Gminy Cyców 2019: Gwiazdami wieczoru będą Czadoman i Nowator
W sobotę w Cycowie odbędą się dni gminy zaś w niedzielę obchody rocznicy Bitwy pod Cycowem. Wieczorami królować będą zespoły muzyczne a na koniec zaplanowano dyskotekę pod gwiazdami.

Letnie Koncerty na Placu Siekluckiego
W ramach Letnich Koncertów na Placu Siekluckiego wystąpi Krasnobrodzka Orkiestra Dęta.

Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego
Na terenie Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu oraz w Izbie Leśnej we Floriance odbędzie się tegoroczna, XI już edycja plenerowej imprezy edukacyjnej „Dzień otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego”.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki
Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże – Adamczuki rozpoczęły się w piątek. Na sobotę zaplanowano Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie oraz EcoMaraton. Bedą też spływy kajakowe Bugiem na trasie Wola Uhruska-Zbereże. Po stronie ukraińskiej, w Adamczukach, przez wszystkie dni trwania imprezy będzie funkcjonował Jarmark.

Festiwal Kultur w Biłgoraju
Do niedzieli na letniej scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury będzie trwał Festiwal Kultur. Wydarzenie zakończy się wieczornym koncertem finałowym.

600-lecie wsi Małochwiej
Dwudniowa impreza z okazji 600-lecia wsi Małochwiej rozpocznie się w sobotę. W programie przewidziano konferencję, koncert i biesiadę.

Fajne Lato w Rokitnie
W niedzielę na terenie szkolnych obiektów sportowych w Rokitnie odbędzie się impreza „Fajne Lato”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin.

(fot. materiały organizatorów)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin