Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Groził że zabije mu córkę: Chciał 200 tysięcy

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali szantażystę, który groził ze pozbawi życia córkę jednego z przedsiębiorców. Za jej życie chciał 200 tysięcy złotych.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, gdy do jednego z przedsiębiorców z Białej Podlaskiej zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że jeżeli do wieczora nie dostanie 200 tysięcy złotych, to pozbawi życia jego córkę. Bialczanin nie zastanawiając się długo, o wszystkim poinformował policjantów.

Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze bialskiego Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu, którzy ściśle współpracując w tej sprawie z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz lubelskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego przystąpili do ustalania sprawcy gróźb.

Jednocześnie rodzinę mężczyzny przydzielono dyskretną ochronę. Po kilku godzinach wytężonej pracy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali sprawcę szantażu. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Łomazy.

Funkcjonariusze zebrali również obciążający szantażystę materiał dowodowy, co pozwoliło na postawienie go przed obliczem prokuratora, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego . Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj 41-latek został doprowadzony do Sądu, który zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy.

(fot. CBŚ- materiał ilustracyjny)
2013-09-19 11:56:54

Komentarze wyłączone