Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groził zabójstwem, siłą chciał wejść do mieszkania. Jest już w areszcie

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 41-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Mężczyzna groził pozbawieniem życia dwóm kobietom oraz zniszczeniem mienia jednej z nich. Za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

W minioną sobotę policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna kierował groźby pozbawienia życia wobec swojej byłej 45-letniej konkubiny oraz 35-latki.

– Obie kobiety są mieszkankami Krasnegostawu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna pod wpływem alkoholu, wielokrotnie groził kobietom oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Groził również, że zniszczy drzwi do mieszkania 35-latki, jeżeli nie zostanie wpuszczony przez kobiety do środka – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zadecydował, że najbliższe 3 miesiące agresor spędzi w tymczasowym areszcie.

– Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara do lat 2 pozbawienia wolności, jednak mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. W taki wypadku wymiar kary może zostać zwiększony o połowę – dodaje starszy sierżant Anna Chuszcza.

Dodaj komentarz

Z kraju