Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gratka dla miłośników przyrody. W Dolinie Tyśmienicy zbudowano punkt widokowy

W gminie Czemierniki oddano do użytku pierwszy na terenie powiatu radzyńskiego punkt widokowy. Powstała także droga dojazdowa.

W miejscowości Niewęgłosz, na skraju obszaru NATURA 2000 „Dolina Tyśmienicy”, zbudowano pierwszy w powiecie radzyńskim punkt widokowy. Miłośnicy przyrody mają teraz do dyspozycji drewnianą wieżę widokową, na której, na wysokości 4 metrów znajduje się podest, skąd rozpościera się wspaniały krajobraz doliny Tyśmienicy. Oprócz krajobrazu, można z niego podziwiać a także fotografować wiele rzadkich gatunków ptaków, które w okolicy mają swoje siedliska.

Oprócz wieży dla turystów przygotowano miejsce odpoczynku, którym jest wiata z ławkami i stołem a także stojak na rowery. Ustawiono również tablicę edukacyjno-informacyjną, dzięki której można się zapoznać z mapą doliny a także informacjami na temat chronionych gatunkach ptaków i innych zwierząt występujących w tym miejscu. Przy drodze wojewódzkiej nr 814 ustawiono zaś tablicę ułatwiającą dotarcie do punktu widokowego.

Teraz władze gminy liczą, że miejsce to stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne turystycznie. Dzięki powstałej infrastrukturze może być doskonałym punktem do przerwy w podróży, czy też miejscem na trasie wycieczek rowerowych.

Wszystko zostało zbudowane na działce należącej do gminy. Projekt pod nazwą „Utworzenie punktu widokowego w Dolinie Tyśmienicy” realizowany był w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Jego zbudowanie kosztowało ponad 52 tys. zł, z czego dofinansowanie wynosiło prawie 30 tys. zł.


Większy widok mapy

Gratka dla miłośników przyrody. W Dolinie Tyśmienicy zbudowano punkt widokowy

(fot. powiat radzynski)
2015-03-19 18:33:21

3 komentarze

  1. nie chce krakać, ale pewnie kwestia kilku tygodni zanim jakaś banda debili to wszystko rozp******I :////

  2. Będą miały gdzie zrobić zlot ,osoby poruszające się na miotle , np. Ryśka teściowa .

  3. Nie krakaj.Nasze dzieci są z natury miłe i dobrze ulożone i dobrze wychowane.Zdarzają się tylko czasami tacy co zbłądzili.

Wiadomości z info112