Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Granat na działce letniskowej, pocisk artyleryjski w lesie

W poniedziałek saperzy interweniowali w dwóch miejscowościach woj. lubelskiego, gdzie zostały ujawnione niewybuchy. W pierwszym przypadku był to granat znaleziony na działce letniskowej, w drugim zaś pocisk artyleryjski w lesie.

W miniony poniedziałek jeden z mieszkańców gminy Chodel podczas spaceru w lesie w okolicach Huty Borowskiej natrafił na przedmiot przypominający skorodowany pocisk artyleryjski. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Do czasu przyjazdu saperów pocisku pilnowali mundurowi.

Z kolei policjanci z Krasnobrodu w poniedziałek w godzinach popołudniowych przyjęli zgłoszenie o odnalezieniu na jednej z działek letniskowych przedmiotu przypominającego granat. Na znalezisko natknął się mieszkaniec powiatu biłgorajskiego wykonując wykopy na terenie swojej działki letniskowej. Natychmiast przerwał prace i powiadomił policjantów. Jak się okazało, był to granat ręczny prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

O znalezisku powiadomiono również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który wczoraj zajął się neutralizacją niewybuchu.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. Ten „pocisk” to cały nabój, a nie pocisk.

  2. Właśnie. Cały niewystrzelony.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo