Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gorajec-Stara Wieś: Zabrał dziadkowi kluczyki do auta. Przejażdżkę z kolegą zakończył na słupie

20-latek zabrał dziadkowi kluczyki do auta, a przejażdżkę zakończył na słupie jego 16-letni kolega. Dwóch młodzieńców odpowie przed sądem za krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w powiecie zamojskim. W miejscowości Gorajec-Stara Wieś auto uderzyło w betonowy słup z bocianim gniazdem. Po przyjeździe na miejsce mundurowi nie zastali kierowcy w rejonie pojazdu. Jak ustalili policjanci właścicielem rozbitego forda okazał się 72-letni mieszkaniec gm. Radecznica.

– Starszy pan zapewniał, że to nie on użytkował pojazd. O zabór samochodu podejrzewał natomiast swojego 20-letniego wnuka. Młodzieniec wieczorem sam zgłosił się na komisariat. Jak ustalili policjanci, pojazd z posesji dziadka 20-latek zabrał wspólnie ze swoim 16-letnim kolegą. Obaj na zmianę prowadzili auto, pomimo że żaden z nich nie miał uprawnień do kierowania. W momencie zdarzenia, za kierownicą pojazdu siedział 16-latek. Kiedy wjechali w słup, przestraszyli się i uciekli – informuje podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji.

Wkrótce obaj za swoje postępowanie będą się tłumaczyć przed sądem. Krótkotrwałe użycie pojazdu i porzucenie go w stanie uszkodzonym to przestępstwo za które grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2016-05-24 11:04:37
(fot. Policja Zamość)

14 komentarzy

 1. 20 lat i nie ma „prawka” ?

  • Nie odważył się nawet na kurs pójść wiedząc, że za głupi żeby przyjąć taką wiedzę, ale dziadkowi przysłużył się solidnie. 😆

  • Przeciesz to ten 16 latek jechał

 2. Ma lejce na kunia..

 3. Nie lepiej zastosować proces utylizacji?

 4. Kolejny gimbus w gta sie nagrał i ogień jedziemy do remizji po cole i chipsy.

  2 debili widzę naruszyło gniazdo bocianów na słupie

  To są efekty Gimnazjum,Facezbuka,Gierki,Internet,Brak kontroli nad dziećmi

 5. Masz Masters rację w szczególności ci urodzeni po 85 roku. Zero logicznego myślenia, brak jakiejkolwiek wiedzy ogolnej. A w życiu poruszają się jak dzieci we mgle. Czekają by ktoś inny podjął za nich decyzję, pomyslal. Poprpstu dramat.

  • Sprawdźmy się więc w logicznym myśleniu, jestem z 91, więc wg Ciebie nie mam żadnej wiedzy i nie myślę logicznie, albo zastanów się co bredzisz jak Kaziu w gorączce.

 6. 20 latek jest dobrze znany policji, jakies dwa lata temu zasłynął tym ze okradł pół wsi w tym własnie swoich dziadków z mniej lub bardziej wartosciowych rzeczy a jego firmowym skokiem po którym wpadł była kradzież 10 jajek kilograma cukru oraz litry nalewki :O w sumie nakradł na ok 10 tyś ale jak dotąd nie poszedl siedzieć to i teraz pewnie tez mu sie . Ja sie pytam gdzie jest sprawiedliwość ??

 7. Koks dokładnie masakra prowadzam dziecko do szkoły i jestem w szoku.
  Zlikwidowali podstawówkę 8 klas,zawodówki i normalnie mamy zmarnowane pokolenia ci ludzie nie mają ambicji do tego ich wiedza poraża…..

 8. Masters robiłem badania do pracy magisterskiej część tej tęczowej młodzieży nie zrozumiała pytań, ponieważ nie mogła przeczytac poleceń i ich zrozumiec. Takiego debilizmu nie widziałem od lat.

 9. Kiedyś zabierali babci dowód, żeby nie mogła pójść na wybory, teraz zabierają dziadkowi kluczyki, żeby mogli pojechać do….
  No właśnie – dokąd??

 10. Dziadek wycofa zeznania i guzik im za to krótkotrwałe użycie zrobią. W wieku 72 lat pamięć bywa ulotna.