Przez godzinę świeciło się czerwone. Awaria świateł na al. Unii Lubelskiej

Wczoraj po południu awaria sygnalizacji świetlnej zakorkowała al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Przy okazji okazało się, jak kierowcy stosują się do ręcznego kierowania ruchem.

W środę po południu na skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej i ul. Zamojskiej w Lublinie doszło do awarii sygnalizacji świetlnej. Dla kierowców jadących od strony zamku, cały czas nadawane było czerwone światło. Zniecierpliwieni, nie mogąc się doczekać aż na sygnalizatorze wyświetli się zielone, przestali zwracać uwagę na światła i usiłowali pokonać skrzyżowanie. Jednak już po chwili korek sięgał al. Tysiąclecia.

Powiadomieni o wszystkim policjanci zaczęli ręcznie sterować ruchem. Niestety niewiele to pomogło, gdyż spora część kierowców zapomniała, że znaki wydawane przez funkcjonariuszy, są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna. Wielu dalej zatrzymywało się na czerwonym świetle, zupełnie nie zwracając uwagi na to, że ruchem kieruje policja.

Dopiero gdy na miejsce przyjechała ekipa odpowiedzialna za sygnalizację świetlną, została ona wyłączona. Nikt nie był w stanie określić, jakie były przyczyny tej awarii. Wiadomo jednak, że sygnalizacja ta jest w trakcie przebudowy.

Informacje o awarii otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!(fot, wideo – lublin112)
2015-08-06 19:03:46

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Może Panowie Policjanci częściej powinni wyruszać w miasto i przeprowadzać ćwiczenia z ręcznego sterowania ruchem ? Byłoby to z pożytkiem dla obu stron.

  • Jestem tego samego zdania. Na takich skrzyżowaniach awaria świateł to proszenie sie o nieszczęście bo same znaki nie rozwiążą problemu. Nie ma co się dziwić, że kierowcy nie wiedzą co robić gdy widzą policjanta bo skąd maja wiedzieć. Gdyby raz na tydzień wyłączano światła na losowych skrzyzowaniach i ustawiano tam policję do kierowania ruchem byłoby zupełnie inaczej. A i policja przypomniała by sobie jak kierować ruchem. I dla jednych i drugich: trening czyni mistrza!!

 2. jezeli chodzi o scislosc to kierowcy dobrze robili ze nie stosowali sie do znakow dawanych przez policjanta, ponieważ:
  1. nie byl odpowiednio ubrany do kierowania ruchem (brak bialych rekawiczek co raczej jest niezbedne do widocznego pokazywania gestow reka)
  2. na tak duzym skrzyzowaniu i tak duzym natezeniu ruchu w tym miejscu przydalo by sie dwóch policjantow bo raczej ci kierowcy z prawej strony jezdni to nie widzieli za duzo

  • Jaśko Antymotorek

   Ty tak poważnie myślisz czy sobie jaja robisz? 😉 Niezbędne w przypadku Policjantów to są jedynie mundur, czapka i elementy odblaskowe (najczęściej zielona kamizelka). Rękawiczki są jedynie ZALECANE. Ruchem drogowym może kierować zarówno f-cjusz RD, prewencji jak też ŻW, SM czy też wiele innych służb do tego uprawnionych a nie mających na wyposażeniu białych rękawiczek.

 3. Policja powinna postawić w tym miejscu odpowiednio wzmocnione patrole, żeby wyrobić normę. Ale debile ci policjanci – taka okazja rzadko się trafia.

  • Ale po co zaraz ich obrażać. Ręce opadają jak czytam wyżej, że kierowcy nie wiedzą co robić jak policjant ręcznie kieruje ruchem. Jeśli tacy są to powinni dobrowolnie oddać uprawnienia bo pewnie inne braki też mają. Sama technika jazdy nie wystarczy bo tylko w połączeniu ze znajomością przepisów można w miarę odpowiedzialnie poruszać się po drogach. Ale co tam, bylejakość i relatywizm w każdej dziedzinie życia bierze górę…niestety.

 4. Jakby był tor, to nie byloby tego typu sytuacji na drodze…

  • Paweł K. mocher

   ty apsolfent czego jesteś? tor jest pociągi jeżdżą – wyciągnij wnioski.

  • od picia tego absolwenta zjebało ci mózg, przesadź się na dopalacze, to przynajmniej daje nadzieję na eliminację takich głupków jak ty

 5. Dzis rano tez cos sie dzialo ze swiatlami na skrzyzowaniu 3-go maja/Prusa i Tysiaclecia.

 6. za dużo jest w lublinie świateł, ktoś policzył ile skrzyżowań ze światłami? zamiast tego trzeba bezświatłowych rond. w Tychach jest pełno rond i jakoś ruch jest plynny, we Włoszech są prawie same ronda bez świateł i dzięki temu ruch jest płynny i nie ma korków no i mniej wypadków

  • Wracaj do rodzinnej miejscowości koło Tych jak ci nie pasuje Lublin studenciku. Co ty wieś porównujesz do dużego miasta. Trzy razy mniej mieszkańców pomimo włączenia do granic administracyjnych wielu okolicznych wiosek.

 7. Przez godzinę to nic. Na skrzyżowaniu Spółdzielczości z Dożynkową przez dwa dni sygnalizacja nie działała, nie wiem jak jest teraz już tamtędy nie jeżdżę. To dopiero są jaja.

 8. We wtorek 4.08.2015 ruchem kierował jakiś gość na skrzyżowaniu Dożynkowa, Do Dysa, Spółdzielczości pracy. Nie miał żadnej kamizelki odblaskowej, żadnej czapki czy innych oznak że jest z jakichś służb. Jedynym odblaskiem były jego okulary :D:D. Światła oczywiście nie działały a kierowcy słuchali się poleceń amatora ruchu drogowego :D:D

 9. Włączyli skrzyżowanie do systemu i to była czerwona fala.

 10. Mandaty dla każdego kto zignorował sygnały od policjanta 🙂

 11. całe szczęście że żaden policjant nie zginął

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online