Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów (zdjęcia)

Współpraca funkcjonariuszy lubelskiej KAS i mazowieckiej policji zakończyła się zabezpieczeniem blisko 700 tys. sztuk nielegalnych papierosów, które miały trafić na rynek. Nielegalną wytwórnię papierosów zlikwidowano na terenie województwa mazowieckiego.

W wyniku wspólnych działań prowadzonych na terenie powiatu wołomińskiego funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz Komendy Stołecznej Policji zabezpieczyli blisko 700 tys. sztuk podrabianych papierosów, maszyny do pakowania papierosów oraz osuszania wykonanej paczki papierosów, a także bibuły, kleje i taśmy do produkcji wyrobów tytoniowych.

Mundurowi zabezpieczyli również znaczną ilość pudełek do zapakowania papierosów oraz gotowy produkt w postaci paczek papierosów z logo różnych znanych światowych firm.

Nielegalna wytwórnia wyrobów tytoniowych znajdowała się w pomieszczeniach mieszkalnych i garażowych na posesji prywatnej w podwarszawskich Markach.

Na terenie posesji funkcjonariusze zastali 60-letniego mężczyznę. Został on przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące m.in. wytwarzania i handlu podrobionymi papierosami oraz nielegalnego używania znaków towarowych, a także przestępstw skarbowych przeciwko obowiązkom podatkowym i rozliczeniom z tytułu dotacji lub subwencji, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Gdyby zabezpieczone podczas akcji wyroby tytoniowe trafiły na rynek skarb państwa poniósłby straty z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 770 tys. zł.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie pozostałych osób zaangażowanych w tę działalność. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(fot. KAS)

Zobacz również

3 komentarze

 1. 700 tys sztuk papierosów to 35 tys paczek (po 20 sztuk), jeśli paczka kosztuje około 17 zł to całosc była warta 595 tys zł. Jak wiemy całej wartości nie stanowią podatki inne daniny, wiec jakim cudem Skarb Państwa mógł stracić 770 tys zł? KAS dolicza straty moralne? Proszę zauważyć, że nie zabezpieczono innych wyrobów (surowców) objętych daninami.
  Czy tylko ja mam wrażenie, ze KAS wyolbrzymia, a na pewno przerysowuje swoje sukcesy???

 2. Mają słabego matematyka na etacie.

 3. Może chodziło im o szacunkową wartość całego zabezpieczonego mienia w tym sprzętu. Bo jak nie to nie wiem jak to liczyć żeby wyszło 770 tysi ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja