Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Fundacja Życie i Rodzina apeluje do Miasta Lublin o zaprzestanie finansowania organizacji i inicjatyw popierających Strajk Kobiet i promujących aborcję

Od niemal miesiąca trwa zbiórka podpisów pod petycją do Rady Miasta Lublin o zaprzestanie finansowania organizacji i inicjatyw, które poparły tzw. Strajk Kobiet i promują aborcję oraz środowiska LGBT.

Akcja, podczas której zbierane są podpisy, nosi nazwę „Pilnuj budżetu”!. Jak informują jej pomysłodawcy, chcą powiedzieć STOP finansowaniu przez Miasto Lublin ze środków publicznych organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury promujących aborcję, ideologię LGBT lub które zaangażowane były w tzw. Strajk Kobiet.

Przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina, czyli współpomysłodawcy akcji, zwracają uwagę, że w wyniku obywatelskiego monitoringu systemu dotacji miejskich, wykazano, że Rada Miasta przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny.

– Nawet kilka milionów złotych rocznie trafia do fundacji i stowarzyszeń popierających ideologię LGBT, proaborcyjne strajki oraz rozruchy uliczne, podczas których atakowane są np. kościoły. Generowanie kosztów przez dofinansowywanie podmiotów, których działania są sprzeczne z wartościami konstytucyjnymi – nie jest celowe i nie stanowi realizacji interesu publicznego. Ta obywatelska akcja wynika z troski o pieniądze Lublinian i o naszą społeczność. Miasto i tak ma ogromne długi, a wydawanie rocznie milionów złotych na instytucje i organizacje, które propagują rzeczy sprzeczne z porządkiem konstytucyjnym i interesem społecznym, budzi w nas – mieszkańcach Lublina – uzasadnione wzburzenie. Przecież to nie są pieniądze urzędników, tylko każdego z nas! Mamy prawo wymagać, aby były wydawane sensownie i dla dobra wspólnego – informuje Fundacja Życie i Rodzina.

Miasto Lublin na zadane przez nas jakiś czas temu pytania, dotyczące tego, co dzieje się w Galerii Labirynt, bo głównie chodzi o działalność tej instytucji i prezentowane tam treści, całkowicie odcięło się od oceny prezentowanych treści. Tłumaczono nam, że Gmina Lublin nie może kontrolować sfery działalności twórczej i artystycznej pod kątem merytorycznym, ponieważ taka jest istota samodzielności i niezależności instytucji kultury wynikającej z ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Miastu Lublin, nie przeszkadza, że firmuje swoimi logami kontrowersyjne wystawy, także taką, która promuje aborcję. Miasto zrzuciło odpowiedzialność za program artystyczny i podejmowane inicjatywy twórcze danej instytucji na jej dyrektora.

Jak wylicza Fundacja, z kasy miejskiej do różnych fundacji płynie strumień pieniędzy na dyskusyjne działania promujące aborcję na żądanie, nienawiść, agresję wobec kościoła, a także popularyzujące środowiska LGBT.

Inicjatywę „Pilnuj budżetu” podjęła Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin. Treść petycji i karty do zbiórki podpisów można znaleźć na stronie www.pilnujbudzetu.pl. Zbiórka podpisów będzie trwała do 23 kwietnia i zakończy się złożeniem petycji w Urzędzie Miasta. Wtedy sprawą będą musieli zająć się radni.

(fot. FRiŻ)

53 komentarze

  1. Proponuję zrobić ekspozycję stałą w galerii Labirynt „Tajemnice Sasina”

  2. Proponuję zrobić ekspozycję stałą w galerii Labirynt „Gdzie wydać kasę na wirtualne respiratory”

  3. Proponuję zrobić ekspozycję stałą w galerii Labirynt „Majątek żony Pinokia”

  4. Itp itd. Ta lista się nie kończy… ***** ***

  5. Tyle gówna ale towarzysz -() wyciąga sprawę zegarka b.ministra Nowaka… No słaby się teraz argument zrobił…

  6. Gdzie to trzeba przyjść, chętnie podpiszę.

  7. Tylko chorzy psychicznie ludzie tam chodzą.

  8. Też podpiszę jak 95% społeczeństwa.

  9. a ja proponuję zbierać podpisy pod nie finansowanie fundacji życie i rodzina a pozatym czego ta fundacja nie czepia się finansowania z budżetu państwa rydzyka i kleru

Z kraju